На голову Сфера ЖКГ Споживачам газу без лічильників нарахують додаткові кошти за минулий рік

Споживачам газу без лічильників нарахують додаткові кошти за минулий рік

141
0

На виконання рішення суду про скасування незаконної постанови Кабміну споживачам без газових лічильників перерахують у бік збільшення вартість фактично спожитого природного газу за період з травня 2015 до січня 2016 року. Аби зменшити шок для людей, споживачам запропонують виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 01.12.16 року. 

Про це 14 березня IA ZIK роз’яснили у «Львівгазі».

Відповідно до рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.09.15 у справі №826/16447/15, Постанову КМУ від 29.04.15 №237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» визнано незаконною і скасовано, а визначені нею норми споживання природного газу є такими, що не підлягали застосуванню. Це рішення підтверджено ухвалами Київського апеляційного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України.

Як повідомили у «Львівгазі», на виконання зазначеного судового рішення, проведено перерахунок вартості фактично спожитого, але неоплаченого споживачами без лічильників природного газу за період з травня 2015 до січня 2016 року.

Загальну суму перерахунку, проведеного по кожному із домогосподарств, зазначено у рахунку на лицьовому боці в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання».

Квитанція

 
Споживачам, які мають пільги або субсидії, необхідно звернутися за роз’ясненнями щодо належної їм компенсації у зв’язку з перерахунком вартості фактично спожитого природного газу, до відповідних органів соціального захисту.

Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, розстрочення загальної суми перерахунку буде проведено автоматично і не потребуватиме підписання додаткових документів, або інших дій з боку споживача.

У зв’язку з цим, споживачам було запропоновано виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 01.12.16 року. Щомісячна сума розстроченого платежу зазначена в рахунку на лицьовому боці в графі «*Погашення різниці норм споживання».

До 01.12.2016 зазначена в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання» заборгованість не буде підставою для відключення споживача від газопостачання.

Як йдеться у рішенні суду, спірною постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. N 237 було внесено зміни до Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, згідно з якими вдвічі зменшено діючі досі норми споживання природного газу населенням: при використанні газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання – 3 куб. метрів на людину у місяць; при використанні газової плити у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 4,5 куб. метрів на людину у місяць; при використанні газової плити та водонагрівача – 9 куб. метрів на людину місяць.

Позивачі, вважаючи, що спірна постанова ставить їх в нерівні умови зі споживачами газу, які не мають лічильників, що вони змушені сплачувати за спожитий газ значно більше в порівнянні з ними, звернулись до суду з позовом про визнання незаконною та скасування постанови.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що спірна постанова Кабінету Міністрів України, будучи регуляторним актом, видана без урахування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в частині порядку її розробки, оприлюднення та погодження, тому є нечинною, незаконною та підлягає скасуванню. 

zik.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я