На голову Економіка “Роттердам+”: Антикорсуд дозволив взяти під варту колишнього голову НКРЕКП Вовка!

“Роттердам+”: Антикорсуд дозволив взяти під варту колишнього голову НКРЕКП Вовка!

400
0

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила апеляцію прокурора у справі ексголови НКРЕКП Дмитра Вовка (людина Порошенка!), підозрюваного у так званій справі “Ротердам+”, та обрала йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

11 листопада 2019 року Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду розглянуто апеляційну скаргу прокурора на рішення Солом’янського районного суду, який відмовився взяти під варту ексголову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитра Вовка.

ВАС задовольнив апеляційну скаргу прокурора та обрав до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Також суд ухвалив після затримання і не пізніше ніж через 48 годин після доставки підозрюваного до місця кримінального провадження розглянути за його участю питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід.

Що було раніше: За інформацією правоохоронцив, 30 квітня 2019 року Вовк вилетів до Бельгії і з тих пір в Україну не повертався. У судовому засіданні адвокат сказала, що він перебуває за кордоном у зв’язку з навчанням.

Вовк сказав, що не готовий повертатись в Україну, бо не вірить в незалежність судової системи. Як вам заяви корупціонера?

А ОСЬ прямий результат цієї “формули”!

Передісторія:

  • Дмитро Вовк очолював НКРЕКП з 30 грудня 2014 року по 30 травня 2018 року.
  • У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
  • Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою “вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну”.
  • Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне “Центренерго”, стали продавати електроенергію дорожче.
  • 8 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру 6 особам, зокрема Вовку.
  • За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану “формулу Роттердам+”.
  • Цим документом вони створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на Оптовий ринок електроенергії, чим завдали державі збитків на 18,9 мільярда гривень.
  • НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну за формулою “Роттердам+” потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.
  • Вовк назвав справу “Роттердам+” “розкрученою медійно-юридичною бульбашкою та заявив про “політичний характер переслідування” його особисто і колег.
  • А ОСЬ ЯКУ ціну заплатив Народ України за цю оборудку і ХТО до неї причетний з ТОП посадовців!

Джерело: пресслужба ВАС