Економіка Правління Нацбанку в антикорсуді захищає затриманих корумпованих екс-працівників!

Правління Нацбанку в антикорсуді захищає затриманих корумпованих екс-працівників!

977
0

Правління Національного банку України готове виступити поручителем корумпованих екс-працівників Нацбанку в справі про заволодіння 1,2 мільярда гривень кредиту, наданого ПАТ “ВіЕйБі Банк”!!!

Правління прибуло до Вищого антикорупційного суду в Києві, де повинні розглядатися рішення про запобіжний захід і застави щодо колишніх працівників НБУ, яких Національне антикорупційне бюро звинувачує у зловживанні при наданні стабкредиту VAB банку в 2014 році. Як вам солідарність корупціонерів?

За словами першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової, правління хоче продемонструвати, що буде захищати інституційність своїх рішень.

Пряма мова: “Ми маємо на меті виступити поручителем у цій справі, коли будуть слухання про обрання запобіжного попереднього забезпечення”.

Голова Національного банку Яків Смолій перервав службове закордонне відрядження та вирішив повернутись до України у зв’язку з затриманням НАБУ колишніх та чинних посадовців НБУ у рамках справи про заволодіння 1,2 мільярда гривень кредиту, наданого ПАТ “ВіЕйБі Банк”.

11 листопада 2019 Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 11 листопада затримали 7 осіб, яких підозрюють у заволодінні 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту, наданого у 2014 році Національним банком України ПАТ “ВіЕйБі Банк”.

У 2014 році бенефіціар VAB Банку Олег Бахматюк вступив у змову з першим заступником голови НБУ Олександром Писаруком про видачу мільярдного кредиту під заставу майна, вартість якого завищили!

За версією слідства, Писаруку довелося задіяти головне управління НБУ по Києву і області, яким на той момент керував Каленський.

Прокурор розповів, що вночі 8 жовтня 2014 року Писарук написав електронне повідомлення директору гендепартаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі про необхідність видати стабілізаційний кредит VAB Банку “як мінімум на 1 млрд” і Каленський був обізнаний про це.

Звинувачення на адресу Каленського полягають в його згоді з оцінкою майна, хоча була інформація про його недостатність для видачі кредиту на таку суму.

За версією слідства, кошти стабкредиту виводилися потім з банку, в тому числі на “мертвих душ”.

Прокурор клопоче про взяття Каленського під варту на 60 днів з альтернативою внесення застави 20 млн грн, а також про вилучення паспортів і на носінні електронного браслета.

Що було раніше: 11-12 листопада 2019 року детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили 8 особам про підозру у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ “ВіЕйБі Банк”.

Серед затриманих – Олександр Писарук, який у 2014-2015 роках працював першим заступником голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої і відповідав за банківський нагляд.

В НБУ назвали Писарука – професійним банкіром “з бездоганною репутацією, яку оцінили і в МВФ, де він працював останні три роки, і в міжнародній та вітчизняній банківській спільноті”.

Ото брешуть! Ось вам і професіонал… У КОРУПЦІЇ! Не зміг визначити, що банк на грані закриття і віддав йому мільйони народних грошей!!!

А ось ще одна персона з корупційної компанії Порошенка й Нацбанку, причетна до схожих оборудок! Бо за ЯКІ гроші вона купила хатинку в Лондоні?…

Передісторія:

  • У жовтні 2014 року Нацбанк виділив “ВіЕйБі Банку” стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. ВіЕйБі належав власнику аграрного холдингу “Укрлендфармінг” Олегу Бахматюку.
  • В листопаді 2014 року НБУ визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію. Рішення про ліквідацію фінустанови ухвалене в березні 2015 року.
  • НАБУ почало розслідувати справу Бахматюка в жовтні 2016 року.
  • Коли слідчі вийшли на фінішну пряму, генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію.
  • Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у “ВіЕйБі банку” зберігалися поліцією ЧОМУСЬ у підвалі стороннього підприємства і були затоплені!!!
  • 12 листопада власник аграрного холдингу “Укрлендфармінг” Олег Бахматюк заявив, що планує повернутися в Україну і пропонує поетапно погасити 8 мільярдів гривень боргів належним йому і виведених з ринку банків VAB Банк і “Фінансова ініціатива” і внести 500 мільйонів гривень гарантійного внеску.

Джерело