На голову Новини Росія не гарантує територіальної цілісності України, – Медведєв

Росія не гарантує територіальної цілісності України, – Медведєв

150
0

 Росія не може і не збирається гарантувати територіальну цілісність України, оскільки ніколи не брала на себе таких зобов’язань. Про це заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, повідомляє РИА «Новости».

 Росія не може і не збирається гарантувати територіальну цілісність України, оскільки ніколи не брала на себе таких зобов’язань. Про це заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, повідомляє  РИА «Новости».

 

«Ми нічого нікому не повинні гарантувати, тому що ми ніколи не брали на себе жодних зобов’язань на цю тему, але ми виходимо з того, що найголовніше завдання – заспокоїти ситуацію на території України, не гарантувати щось комусь, а заспокоїти цю ситуацію», – сказав Д.Медведєв.

 

Він закликав «партнерів по діалогу» дати гарантії іншого роду. «Нехай нам наші партнери по діалогу, в тому числі Євросоюз і США, що-небудь прогарантують – про те, що не будуть втручатися у внутрішні справи України, нехай вони нам прогарантують, наші партнери на Заході, що вони не будуть втягувати Україну до Північноатлантичного альянсу, що ті люди, які живуть на сході, не втратять можливості говорити російською мовою, що не прийде який-небудь божевільний «Правий сектор», не почне їх різати», – сказав він.

 

Проте в цілому, на думку Д.Медведєва, гарантії має давати українська влада своєму народові і для цього необхідно вести діалог. «Українська влада повинна гарантувати своєму народові, що на сході буде спокійно, що вони не будуть застосовувати важку техніку, включаючи танки і літаки, вертольоти, проти своїх людей. Ось що необхідно гарантувати, сісти за стіл переговорів і говорити про майбутнє, яким чином воно бачиться і владі Києва, і людям, які живуть на сході», – сказав Медведєв.

 

На думку прем’єра, наразі з цього приводу існує «прямий дисонанс», коли Київ наполягає на збереження унітарної держави, а жителі на сході країни вважають, що така форма державного устрою не забезпечує дотримання їхніх прав.

 

«Саме про це повинен йти діалог, і результатом повинна бути нова Конституція, хоча ми нічого не нав’язуємо – це внутрішньоукраїнський процес. Але ми розуміємо, що в рамках чинного правового поля цю проблему не вирішити. Наскільки я розумію, про це ж зараз стали говорити і деякі люди в Києві. Сподіваюся, що це хороший сигнал», – сказав прем’єр-міністр РФ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я