Політика Рада втомилася. Засідань не буде майже місяць

Рада втомилася. Засідань не буде майже місяць

283
0

У Верховній Раді скасували засідання цього пленарного тижня, а мало бути три дні голосувань.

Верховна Рада майже місяць не збиратиметься на пленарні засідання. Відповідно не прийматиме жодних рішень, у тому числі й нового закону про мобілізацію. Як так сталося?

Відрядження, скандали
У Верховній Раді скасували всі засідання цього пленарного тижня. За даними УП, на засіданні погоджувальної ради депутати Європейської солідарності та Голосу протестували, що їх не відпускають у закордонні відрядження, та погрожували розглядати всі законопроекти другого читання за повною процедурою.
У результаті у вівторок було вирішено взагалі скасувати засідання цього тижня.
Версія влади
Голова фракції Слуга народу Давид Арахамія дав роз’яснення щодо скасування засідань Верховної Ради цього тижня, зазначивши, що депутати працюватимуть із військовими, але через питання безпеки це не повинно анонсуватись.
“Тепер щодо наших планів на найближчий час. Ми неодноразово говорили про те, що за аналогією роботи на округах депутати більше працюватимуть із військовими – на передовій, у навчальних центрах, у пунктах постійної дислокації. Зараз у цьому напрямі для наших депутатів є термінова і важливе завдання, яке безпосередньо впливає на допомогу партнерів. Коли воно буде виконане – вони повернуться до роботи в сесійній залі”, – заявив Арахамія.
За його словами, ця робота депутатів не має анонсуватися з питань безпеки. “Бачу, щоб це зрозуміти, деяким з колег не заважало б ненадовго пожертвувати своїм комфортом і побувати там, де може прилетіти будь-що і будь-якої миті”, – додав Арахамія.
При цьому глава фракції Слуга народу розкритикував опозицію, тому що “хтось із них збирається на партійні з’їзди до Румунії, хтось у відрядження, які вибивалися в Європарламенті, інші хотіли зайнятися правкотероризмом, ще одні – виступами та трансляціями у ТікТок”.
“Це явно не те, на що чекають наші військові, і наші партнери. І це точно не те, що наближає перемогу”, – зазначив Арахамія.
Версія опозиції
Опозиція має свою версію подій.
“Якщо коротко – планують готувати звіт перед Сенатом та поїздку на передову… Це просто бардак. Парламент і так у найкращому разі збирається 4-5 днів на місяць. Нам треба зібратися всім і поговорити, що відбувається у Раді”, – заявив нардеп. від Євросолідарності Олексій Гончаренко
Нардепи обурюються такій перерві в роботі з огляду на те, що парламент мав би працювати над невідкладним законопроектом щодо вдосконалення мобілізації.
Нардеп від Голосу Ярослав Железняк вважає, що монобільшість просто не має голосів для прийняття рішень цього тижня, не вдалося зібрати депутатів.
“Вчора на погоджувальній раді з фракціями були 4 міністри, які просили не відкладати їхні закони та швидко проголосувати. Сьогодні коаліція скасовує 3 дні голосування. Фактично Рада не засідатиме місяць. Для розуміння, на 6-7 березня Рада мала розглянути 48 законопроектів. Багато з них з прапором – це означає, що законопроекти є важливими для євроінтеграції. Ще на п’ятницю стояли на черзі 55 законопроектів…”, заявив Желєзняк.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я