Війна Справедливість настане: Зеленський, СБУ та ОП відреагували на нове рішення Гааги щодо...

Справедливість настане: Зеленський, СБУ та ОП відреагували на нове рішення Гааги щодо воєнних злочинців рф

187
0
В Україні відреагували на рішення Міжнародного кримінального суду у Гаазі, який сьогодні, 5 березня, видав ордери на арешт командувача Чорноморським флотом рф Віктора Соколова та командувача дальньої авіації ВПС рф Сергія Кобилаша. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що кожен російський виконавець воєнних злочинів має знати, що буде притягнутий до відповідальності.
 
Глава держави привітав рішення Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт високопоставлених російських військових у соцмережі X. За його словами, жоден російський злочинець, відповідальний за вбивства українських дітей, жінок і чоловіків, не залишиться безкарним. І жодна кількість зірочок на погонах, жодні кабінетні двері не сховають їх від відповідальності.
“Кожен російський командир, який віддає накази про завдання ударів по цивільним людям та об’єктам критичної інфраструктури, повинен знати, що справедливість настане. Кожен виконавець таких злочинів має знати, що він буде притягнутий до відповідальності”, – наголосив президент.
 
Також він прокоментував цю тему у вечірньому зверненні. Зокрема, Зеленський зазначив, що військові керівники здійснювали та здійснюють терористичну кампанію проти нашої держави і людей – удари проти нашої енергетики, нашої цивільної інфраструктури.
 

“Це очевидні злочини – воєнні злочини Росії та злочини проти людяності. І саме щодо цього є принциповий рух у Міжнародному кримінальному суді. Коли міжнародна юстиція починає працювати, її вже не зупинити. Справедливість для України, для українців та для міжнародної спільноти загалом обов’язково буде відновлено. Я дякую прокурору Міжнародного кримінального суду Каріму Хану, усій команді Міжнародного кримінального суду та нашій українській команді, що працює заради відновлення справедливості, – усім слідчим, які розслідують російські злочини війни, усім експертам, які допомагають, Генеральному прокурору та його Офісу та усім правоохоронцям України. Російські вбивці будуть відповідати – це точно”, – зазначив президент.

В свою чергу радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк назвав видачу ордерів бездоганним рішенням МКС. За його словами, воно вказує на зміну трьох обставин: воєнні злочини росії отримають належні юридичні оцінки; у світі чітко фіксують тип війни, яку веде рф на території України й проти цивільного населення; більше немає “табу” на ордери для росіян та “історичних відстрочень”.
 
“Обидва ці персонажі системно й навмисно використовують військові інструменти для масового умертвіння цивільного населення України та завзято виконують замовлення на масштабні ракетні обстріли території суверенної країни”, — підкреслив Подоляк.
 
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець також написав, що вітає рішення Міжнародного кримінального суду, який видав ордери на арешт командувача дальньої авіації Російської Федерації Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту Віктора Соколова.
 

“Ці два командувачі давали злочинні накази й несуть персональну відповідальність за ракетні удари по Україні з 10 жовтня 2022 року щонайменше 9 березня 2023 року. Їх підозрюють у воєнних злочинах — атаках на українські цивільні об’єкти з надмірним заподіянням шкоди мирним жителям, а також злочинах проти людяності “, — сказав він.

Також щодо рішення МКС висловився й голова СБУ Василь Малюк. Він зазначив, що це вже друге рішення МКС щодо російських воєнних злочинців.
 
“Це вже друге рішення Міжнародного кримінально суду щодо російських воєнних злочинців. Обидва стосуються вищого військово-політичного керівництва РФ. І обидва є результатом системної роботи слідчих СБУ. За кожен злочин, скоєний в Україні, Росія буде відповідати і на полі бою, і в міжнародному трибуналі. Такі злочини не мають строку давності”, — заявив він.
 
Ордери на арешт Віктора Соколова та Сергія Кобилаша
Нагадаємо, що “за ймовірні злочини, вчинені щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року” Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт командувача Чорноморського флоту рф Віктора Соколова. Аналогічне рішення ухвалено і щодо командувача дальньої авіації рф Сергія Кобилаша. Ордери видано у зв’язку з можливою причетністю Соколова і Кобилаша до ударів по цивільних об’єктах, а також до злочинів проти людяності.
 
До речі, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента рф путіна та уповноваженої з прав дитини у рф Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у відповідальності за незаконну депортацію дітей з окупованих територій України в росію. Генпрокурор України Володимир Костін зазначив, що тепер світові лідери тричі подумають, тиснути путіну руку чи ні.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я