Новини Питання лісу-кругляка виключать з умов нової фіндопомоги ЄС Україні

Питання лісу-кругляка виключать з умов нової фіндопомоги ЄС Україні

325
0

Євросоюз погодився не ставити в якості умови фінансової допомоги Україні скасування мораторію на експорт ліса-кругляка.

Формально рішення з цього приводу не оприлюднювалося. Водночас три незалежних одне від одного джерела в європейських структурах запевнили, що у питанні скасування мораторію ЄС піде на поступки. 

ЄС не відмовиться від цієї вимоги на адресу України, однак для переговорів з Києвом із цього приводу використають інші інструменти. Очікується, що ЄС задіє проти України процедуру арбітражу, яка передбачена Угодою про асоціацію (глава 14 розділу IV Угоди, “Вирішення спорів”).

У представництві ЄС в Україні підтвердили, що ЄС може ініціювати щодо України нову процедуру.

“Єврокомісія вважає, що мораторій є обмеженням вільної торгівлі, що суперечить зобов’язанням України як в рамках макрофінансової допомоги, так і в рамках Зони вільної торгівлі за Угодою про асоціацію.

Комісія буде взаємодіяти з владою України, щоби знайти вирішення цієї проблеми за допомогою інструментів, визначених для торговельних питань, включаючи можливість задіяти механізм вирішення спорів (bilateral dispute settlement mechanisms)”, – йдеться у письмовому коментарі представництва ЄС, наданому на запит ЄП.

Як повідомлялося, в березні Єврокомісія офіційно запустила процедуру виділення Україні 1 млрд євро фіндопомоги. В Україні розраховували на більші обсяги…

Між тим, офіційна комунікація ЄК з цього приводу, надіслана до Європарламенту, підтверджує, що навіть перший транш Києву дадуть тільки після виконання умов. “Потрібно визначити специфічні умови для кожного з двох траншів допомоги“, – йдеться в документах Єврокомісії.

“Планується, що умови відбиватимуть ті заходи, що не були виконані в рамках попередньої програми (макрофінансової допомоги ЄС)”, – зауважує документ.  Таким чином, отримати кошти буде можливо тільки в разі, якщо Україна запустить систему перевірки електронних декларацій, це – ключова умова ЄС в рамках попередньої програми. 

Нагадаємо, стара програма “макрофіну”, що розпочалася в 2015 році, складалася з трьох траншів, і перший був переданий в Україну без додаткових вимог з боку ЄС. На повторення такого сценарію Київ сподівався і зараз.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я