Новини Прибудинкова територія нахабного обману

Прибудинкова територія нахабного обману

854
0

Останнє підвищення плати за утримання будинків і прибудинкових територій в Києві дає привід звернути увагу таку цікаву статтю витрат, як власне плата за прибудинкову територію. Звертає увагу також і той факт, що в столиці квартплата в багатоквартирних будинках виставляється на загальну суму без поділу на обслуговування будинку, вивезення сміття та утримання прибудинкової території. Розмір плати за прибудинкову територію в складі загальної суми невідомий, невідомі площа території і на якій підставі вона відміряють. Більш того, сама плата за утримання прибудинкової території є вельми сумнівною …

З одного боку, мешканці багатоквартирного будинку на зразок як прибудинковою територією користуються. Але з іншого боку, вони відношення до неї не мають, зовсім нею розпоряджається і абсолютно не мають ніякого впливу на те, що на цій території відбувається.

Квадратні метри свавілля

У той же час, в столиці регулярно спалахують скандали, коли на нібито прибудинкової території впритул до інших будинків починається будівництво, наприклад, висотки, яка загрожує обвалити фундаменти сусідніх будівель і затулити світло їх мешканцям. У таких випадках часто доходить до масових бійок між мешканцями сусідніх будинків і різного роду кримінальних сбродом, якій забудовники наймають під виглядом «охоронних фірм». Обурені мешканці при цьому абсолютно справедливо говорять про порушення норм по щільності забудови і освітленості (інсоляції). Але у відповідь їм кажуть, що норми ці радянські і застарілі. Адже «проклята радянська влада» турбувалася, щоб інсоляція трудящих відповідала хоч якимись науково обґрунтованим показникам, а за нинішньої «демократії», перефразовуючи вождя світового пролетаріату, «найважливішим із мистецтв є бабло».

У підсумку, мешканці можуть роками платити гроші за утримання землі, яку хтось колись прибере до рук! Адже ніяких правовстановлюючих документів на цю землю, як правило, не існує, про що далі.

По суті, це такий додатковий податок, який отримує навіть не місцевий бюджет, а комунальні підприємства.

Звичайно, мешканці прилеглих будинків територією користуються. Зрештою, там треба прибирати, тому що вони там бруднять, і дуже сильно. Але ж вони і на майдані бруднять, особливо, під час масових гулянь з того чи іншого приводу. Власне, вони всюди бруднять. Хоча прибирання майдану в квартплату начебто не входить, по крайней мере, поки, і оплачується з міського бюджету. Тоді чому мешканці повинні оплачувати прибудинкову територію, до якої вони формально не мають ніякого відношення так само, як і до майдану?

Крім того, мають місце численні випадки, коли платять за територію мешканці, а користуються нею інші особи. Найчастіше це відбувається в центральних районах і в житлових будинках, що знаходяться в жвавих місцях. Тут розташовані різного роду торгові точки, розважальні заклади, офіси, наприклад, на перших поверхах житлових будинків або біля будинків. Саме вони щосили користуються територію під будівлі, часто незаконні, для відстою автотранспорту і так далі. Але платять за все мешканці. Ще раз підкреслимо: одні користуються, а інші платять!

Ні справедливості, ні навіть елементарної логіки в цьому немає за визначенням.

Гроші за повітря

Нагадаємо, з 1 липня 2017 року столична влада підняла плату за послуги з утримання будинків та прибудинкової території в тих будинках, які знаходяться в комунальній власності. Причому плата була підвищена відразу майже вдвічі!

До підвищення кияни платили 2,8 за 1 кв. м при оплаті до 20 числа наступного місяця і 3,3 грн за 1 кв. м при оплаті після 20 числа. 

Тепер же оплата проводиться за тарифом 5,8 грн за квадратний метр при оплаті до 20 числа наступного і 6,43 грн – після 20 числа.

Сам факт наявності 10% -ї знижки при оплаті до 20 числа вже викликає безліч питань. Виходить, що основний тариф можна спокійно знизити, і комунальне господарство від цього абсолютно не постраждає. Але в ці подробиці вдаватися зараз не будемо, щоб вони не повели нас від головного.

У квитанціях плата за утримання будинків і прибудинкових територій стоїть однією сумою, без розбивки на утримання того й іншого. Припустимо, утримання будинків нараховується, виходячи з площі квартири і кількості проживаючих. Як нараховується плата за прибудинкову територію – неясно, ніхто цього не пояснює, але схоже, що так само. Але це нонсенс!

Незрозуміло, скільки квадратних метрів приписано до кожного дому. Незрозуміло, як ці метри розподіляються по квартирах. Незрозуміло, скільки коштує окремо утримання будинку та окремо утримання прибудинкової території. Адже територію потрібно тільки прибирати, а в будинку, крім прибирання, є ще утримання і ремонт будинкових комунікацій, ліфтів і так далі.

Крім того, в районах з більш низькою поверховістю, наприклад, з «хрущовками» і, відповідно, з меншою кількістю мешканців за утримання аналогічної прибудинкової території доведеться платити в перерахунку на домогосподарство більше, ніж в «брежнєвських» дев’ятиповерхівки, тим більше в сучасних висотках.

До того ж, в різних районах має місце різна щільність забудови. Особливо щільною вона є в сучасних кварталах з так званим престижним житлом, де всі сидять один у одного на голові. У старих же кварталах щільність і поверховість низька, але платити за прибудинкові метри в перерахунку на людину та / або квартиру доведеться більше.

У наявності несправедливість.

До того ж, ніяких норм немає. Кожен ЖЕК нарізає, скільки йому треба, щоб поиметь більше грошей з мешканців.

Часто доводиться спостерігати, як працівники ЖЕКів, наприклад, на Оболоні заборчиками відгороджують територію, яку ЖЕК приписує до того чи іншого будинку. На підставі чого? Відповіді немає. При цьому відгороджують побільше, щоб кожен метр до когось прив’язати і за його існування брати гроші на рівному місці.

Отже, наскільки законно стягування з мешканців плати за то, на що вони не впливають і чим дуже часто не користуються?

Платимо за те, чого у нас немає!

Колишній міністр житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко вважає, що «прибудинкова територія абсолютно не належить жителям і не має жодного землевпорядного документа», а тому «повинна утримуватися за рахунок міського бюджету».

Олексій Кучеренко

В ефірі телеканалу NewsOne він підкреслив: «Мешканці будинків не зобов’язані платити за прибудинкову територію, так як вона знаходиться в муніципальній власності. Прибудинкова територія абсолютно не належить жителям, вона не має жодного землевпорядного документа, актів на землю. Ми не зобов’язані за неї платити взагалі ».

«Якщо місто хоче, щоб ця територія була наша, потрібно з нами укласти угоду. Потрібно її виділити в натурі, показати нам акт на землю, адже ця земля під будинком наша, але у нас немає акту », – пояснив Олексій Кучеренко.

При цьому, Кучеренко підкреслив, що місцева влада робить все, щоб жителі не отримали цих актів на землю.

Тут Кучеренко торкнувся давню проблему, яка в столиці піднімається вже багато років. Всі столичні влади, починаючи з Черновецького і навіть Омельченка, «з’їжджають з теми», коли це питання в черговий раз піднімається.

Суть проблеми полягає в тому, що під переважна більшість багатоквартирних житлових будинків, особливо комунальної власності, землевідведення в столиці не зроблено. Більш того, робити його ніхто не збирається. Причому саме тому, що це дає можливість маніпулювати земельними ділянками і при слушній нагоді передавати їх в «потрібні руки», природно, “не за просто так».

Особливо цинічною тут виглядає позиція нинішньої столичної влади на чолі з міським головою Віталієм Клічно.

Повернемося в тепер уже давні 2009-2010 роки. У ті билинні часи столицею правил спочатку Леонід (Космос) Черновецький, потім Черновецький нібито на паях з якимсь Олександром Поповим (ставлеником регіоналів), а потім сам Попов.

У ті часи ще не було партії Кличка УДАР, а в столичній Київраді засідав її попередник Блок Кличка, який перебував в опозиції до тодішньої столичної влади Черновецького і Попова. Будучи в опозиції, Кличко і його команда ставили дуже багато правильних питань щодо землевідведення, за несправедливим тарифоутворення, а також з багатьох інших проблем, включаючи незаконну плату за прибудинкові території.

Зокрема, цим активно займалася тодішній депутат Київради від Блоку Кличка, пізніше партії УДАР, Наталія Новак, яка є зараз народним депутатом України від Блоку Порошенко, в який, як відомо, увійшов УДАР.

У розпорядженні автора є копія відповіді Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації (КМДА) на запит тоді ще депутата Київради від Блоку Кличка Наталії Новак. У цьому документі від 9 квітня 2010 № 03-86 / 11275 за підписом виконуючого обов’язки начальника управління А. Тарнопольського відзначається, що « межі прибудинкових територій об’єктів житлового фонду в місті Києві не встановлені і не затверджені в установленому законом порядку ».

Віталій Кличко і Наталія Новак

Не встановлені і не затверджені вони і до цього дня, хоча минуло більше семи років!

Але плату за утримання прибудинкової території як стягували тоді, так і продовжують брати зараз, регулярно її збільшуючи. Стягують незаконно!

Прибудинкова територія продовжує використовуватися для цинічного обману громадян.

Олександр КАРПЕЦЬ, видання СВІТ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я