На голову Новини Проти Вінницької мерії порушать кримінальну справу за вирубування горіхів?

Проти Вінницької мерії порушать кримінальну справу за вирубування горіхів?

370
0

 У липні цього року у Вінниці було вирубано 53 дерева з пам’ятки природи місцевого значення «Алея горіха Зібольда». Чиновники Вінницької міськради стверджують, що дерева всихали і тому їх вирішили знести

 У липні цього року у Вінниці було вирубано 53 дерева з пам’ятки природи місцевого значення «Алея горіха Зібольда». Чиновники Вінницької міськради стверджують, що дерева всихали і тому їх вирішили знести.

 

Натомість Мінприроди України та Департамент екології та природних ресурсів Вінницької ОДА підтвердили, що вирубка була здійснена незаконно. Про це повідомляє сайт «Конфлікти і закони» з посиланням на прес-службу Національного екологічного центру України.

 

– Вирубка дерев, які віднесені до природно-заповідного фонду, не може відбуватись так, як із звичайними деревами. В разі втрати об’єктом природно-заповідного фонду початкової цінності, має бути розроблене відповідне наукове обґрунтування, яке, в свою чергу, має бути погоджене в Мінприроди України. Відповідна процедура передбачена у ст.54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», – коментують ситуацію у столичному офісі МБО «Екологія-Право-Людина».

 

Відповіді, отримані Національним екологічним центром України, вказують на те, що вирубка заповідної алеї відбулась незаконно і має всі ознаки порушень, передбачених ст.252 ККУ. Так, листом №1677\08-01-09 від 13.08.2014 року Департамент екології та природних ресурсів Вінницької ОДА повідомив нас, що ним не видавалось погодження на вирубку алеї. Аналогічно, листом № 9-01\817-14 від 19.08.2014 року, Департамент заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів повідомив, що таке погодження не видавало і Мінприроди.

 

У зв’язку із цим, громадські організації звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням порушити кримінальну справу за ст. 252 ККУ по факту самовільного вирубування 53 дерев з пам’ятки природи місцевого значення «Алея горіха Зібольда».

 

Нагадаємо, раніше народний депутат України Олександр Бригинець звинуватив міську владу Вінниці у беззаконні. Про це він писав у своїй статті під назвою «Вінницька міська влада без Гройсмана відбилася від рук?». У ній Бригинець робить певні висновки, виходячи зі скарг вінничан щодо знищення комунальниками міста природоохоронного об’єкта, пам’ятки природи місцевого значення «Алеї горіха Зібольда».

 

Джерело: i-vin

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я