На голову Новини Яценюк "розсекретив" детальний план кардинальних змін в Україні протягом року

Яценюк "розсекретив" детальний план кардинальних змін в Україні протягом року

167
0

 Київ бере шлях на співпрацю з ЄС та НАТО, захищатиметься проти агресивної Росії, проведе податкову реформу та запустить децентралізацію влади

 У вересні Україна ратифікує угоду про асоціацію з ЄС, у жовтні введе санкції проти Росії та вдвічі скоротить кількість податків, до кінця цього року запустить процес реформи державного апарату, а вже в наступному році регіони отримають більше прав після децентралізації влади.
 

Такі плани озвучив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, презентуючи урядову програму дій "Відновлення України". "Перша ціль, за словами глави уряду, – зупинити російську військову агресію і відновити суверенітет України. Друга – виконати угоду з Європейським союзом і ввести безвізовий режим між Україною та ЄС.

 

Третя ціль – після завершення війни – реабілітація і допомога учасникам АТО і відновлення Донбасу, на що підуть мільярди доларів і роки. Також серед пунктів плану відновлення країни – децентралізація влади, нова система оподаткування, удар по корупції і виграш війни з корупцією", – ідеться в повідомленні прес-служби Кабміну. Ще одне з надзавдань – "перезимувати", адже Україна нині відчуває шалений дефіцит як газу, так і електроенергії.

 

 

 

Щодо стратегічних цілей Яценюк зазначив, що "не треба придумувати велосипед і тим більше займатися реформістським популізмом". "План реформи країни готували сім років. Його підписав президент і прем’єр-міністр. Цей план реформи країни – угода про асоціацію між Україною і Європейським союзом. Більш об’ємного і змістовного документу ніхто не придумає", – сказав Яценюк.

 

Окрема частина урядового плану дій присвячена реабілітації учасників АТО, допомозі сім’ям військовослужбовців та відновленню Донбасу, на що, за словами прем’єра, потрібно щонайменше 8 млрд доларів. Кабмін також розпочинає проект "Стіна" для будівництва реального кордону між Україною та Росією, виступає за нову оборонну доктрину України, в якій Росія має бути визнана державою-агресором, та надання Україні спеціального статусу особливого партнера НАТО номер один. Уряд також обіцяє протягом року провести реформу державних органів влади та передати чимало повноважень у регіони. Зокрема, децентралізація влади передбачає, що на місцях, окрім місцевих податків, ще залишатимуть 60% податків із доходів фізосіб та 10% податку на прибуток підприємств. У плані також передбачено добровільне укрупнення та об’єднання громад, що може означати скорочення кількості сільрад, районів і навіть областей. Проте відповідного закону поки не існує.

 

Задля боротьби з корупцією та реформи держапарату Кабмін обіцяє відкрити "прозорі офіси" з надання адмінпослуг, скоротять кількість контролюючих органів та дублюючих функцій різних служб. Запустити антикорупційну реформу обіцяють вже до кінця 2014 року, затвердивши відповідні закони та створивши нарешті Антикорупційне бюро. В уряді також обіцяють повернути в Україну кошти та активи, які вкрали колишні високопосадовці. Також до кінця 2014-го обіцяють запустити реформи системи кримінальної юстиції та правосуддя. Нагадаємо, Верховна Рада вже кілька місяців не може розглянути законопроекти, що передбачають зміну виборчого законодавства в Україні та люстрацію влади.

 

Джерело: ТСН

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я