На голову Новини «Оплот» або «Алтай» – сповідь про те як Пакистан торгується

«Оплот» або «Алтай» – сповідь про те як Пакистан торгується

111
0

Як відомо, Пакистан зараз проводить тендер на закупівлю для своїх військ сучасних танків. Причому вибір головного героя затягується не на жарт і, крім коливань між наявними зразками, виникають нові.

Так, якщо минулого року основні баталії за тендер проводилися між китайським MBT-3000 і українським «Оплот-М», внаслідок чого це змусило Пекін навіть замислитися про розкриття моделі Type-99, то зараз пакистанці звернули свій погляд навіть на турецький «Алтай».

Нагадаю, що основний бойовий танк «Алтай» досі перебуває на стадії розробки і на озброєння, і, тим більше, в серію – ще не надходив. До того ж, згідно із тендером, Пакистан має намір закупити 300 танків, а «Алтай» вартістю в $ 5,5 млн, ні до бюджету, ні в строки поставок потрібної кількості не вписується.

Власне, трохи роз’яснень. Перш за все акцентую увагу, що Пакистан є історичним антагоністом Індії, а тому, намагається техніку закуповувати не російського виробництва. Коли мова про танки, то вибір падає не тільки на потенційного вбивцю Т-90, а й країну, що знаходиться з РФ у натягнутих відносинах.

З іншого боку, пакистанці аж надто перебірливі і готові розглядати всі варіанти, але не стільки для власної ж цікавості, скільки для стимуляції торгу. Ось і з «Алтаєм» така ж ситуація. «Оплот-М» і MBT-3000 так довго змагалися лише тому, що пакистанці чекали, коли у китайців не вистачить терпіння і вони почнуть пропонувати свій новітній Type-99. З такою ж метою вони тепер і розігрують карту «Алтаю», які в найближчі роки вже точно в необхідній для МО Пакистану кількості не надійде на озброєння.

Як би там не було, а навіть такі тривалі коливання замовників зайвий раз демонструють конкурентоспроможність «Оплоту» і зацікавленість у ньому навіть на тлі більш нових моделей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я