На голову Новини О.Калетник: Кожен громадянин має право контролювати використання державних коштів

О.Калетник: Кожен громадянин має право контролювати використання державних коштів

168
0

Влада всіх рівнів повинна постійно звітувати  перед платниками податків за державні кошти, які витрачає, адже саме фінансова дисципліна та прозорість фінансів є основою ефективної діяльності держави. Так вважає один з авторів законопроекту «Про відкритість використання публічних коштів», перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Оксана Калетник. Про це виданню "Свобода Слова в Україні" повідомила прес-служба народного депутата України Оксани Калетик.

 «Я завжди притримувалась позиції, що для того, аби запровадити в державі прозорі правила гри, трансформовані у закони, підзаконні акти, та інші нормативно-правові документи, політикам треба працювати не на власний імідж, вигадуючи щось нове, а вдосконалювати систему та процеси, які  ми сьогодні маємо, – заявила Оксана Калетник. – Потрібно надати змогу громадянам контролювати використання власних коштів, бо державні кошти (публічні) – це насамперед кошти кожного громадянина, і він має беззаперечне право володіти інформацією, як розпорядники їх витрачають. Образно кажучи, це як у великій родині, де державні кошти – це велика родинна кишеня. Держава – голова родини, де за цією головою останнє слово. Але кошти у родині витрачаються спільно на засадах розуміння та поваги». 

 

Проектом закону України № 2012а від 15.05.2013 «Про відкритість використання публічних коштів» пропонується зобов’язати розпорядників коштів державного і місцевого бюджетів, суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, фондів загальнообов’язкового державного страхування і органів Пенсійного фонду оприлюднювати щоквартально на спеціальному єдиному веб-порталі інформацію про заплановане та фактичне використання публічних коштів. Від імені коаліції «За відкритість використання публічних коштів», до складу якої входить понад 20 громадських організацій з усієї України, до народного депутата Оксани Калетник звернулася громадська організація «Центр Політичних Студій та Аналітики». Депутат підтримала ініціативу Центру про створення єдиного веб-порталу.

 

Законопроектом передбачені зміни до деяких законодавчих актів України, насамперед до Закону України «Про здійснення державних закупівель», Закон України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності»,  до Кодексу про адміністративні правопорушення, з метою додавання простоти та об’єктивності у власних звітах про використання державних коштів. 

 

«Внесення змін у ці законодавчі акти –  вагомий внесок у бюджетний процес в цілому, – говорить депутат. – Так, сьогодні процедури закупівель часто тільки декларуються, як прозорі. Хоча всі, хто так чи інакше зіштовхувався з участю у тендерних закупівлях, розуміють: сьогодні це більше замкнуте коло для обраних, до якого за відсутністю адміністративного впливання іншим потрапити не можливо. Тому, як наслідок корумпованості та заангажованості,  маємо низьку якість робіт і послуг та марне витрачання бюджету країни».

 

Оксана Калетник категорично проти того, щоб чиновники (розпорядники бюджетних коштів), прикриваючись відмовками про відсутність фінансування для оприлюднення інформації про проведення закупівель за державні кошти на власних веб-сайтах, приховували корупційні правопорушення. Тому вважає, що створення єдиного інформаційного порталу допоможе додати прозорості в діях розпорядників коштів. Крім того, на думку народного депутата, це дасть змогу і народним обранцям контролювати, за якою ціною та на яких умовах проходять закупівлі товарів та послуг на мільйони гривень в держав, та знати, чи позбавлені учасники бюджетного процесу можливості маніпулювати державними коштами. 

 

«Я впевнена, що тільки громадська активність та небайдужість до кожного процесу, механізму у нашій державі буде запорукою її добробуту! – каже народний депутат. – Відвертість, прозорість та діалог між активним суспільством та відповідальними політиками дозволить реформувати нашу державу, бо в іншому випадку жодні вдалі приклади європейських країн, нав’язані західні цінності, які ми не сприйматимемо як норму життя та відносин, не зможуть вивести нас на новий рівень економічного та соціального благополуччя. Будь-які вдалі закони та ініціативи, які ми не пройдемо як досвід, назавжди залишиться тільки корисною інформацією».

 

Інформація взята з сайту Свобода Слова в Україні

http://svobodaslova.in.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я