Економіка Новий тариф на доставку газу для АТ “Вінницягаз” збитковий? Точно?

Новий тариф на доставку газу для АТ “Вінницягаз” збитковий? Точно?

755
0
Регулятор вперше за останні п’ять років “зрушив” питання необґрунтованих тарифів для операторів ГРМ з мертвої точки…
Через заморожені з 2015 року тарифи АТ “Вінницягаз” за останні 4 роки понесло збитки в розмірі 549,6 млн грн.

“З прийняттям нового тарифу АТ “Вінницягаз” очікує вирішення двох головних проблем. По-перше – підняття рівня заробітної плати, через яку дефіцит кадрів на підприємстві складає 20 %. По-друге – погашення боргів за технологічний газ. Через збитковий тариф АТ “Вінницягаз” не може розраховуватись за технологічний газ, що призвело до заборгованості перед оператором ГТС” – пояснює фінансовий директор АТ “Вінницягаз” Сергій Кібітлевський.

Однак, затверджений державним регулятором 24 грудня 2019 р. тариф для АТ “Вінницягаз” у 2 рази (або 114 %) менше собівартості доставки газу споживачам регіону. Таке рішення державного регулятора призведе до того, що в 2020 році збитки АТ “Вінницягаз” складуть 593,3 млн грн.

Як фінансові результати АТ «Вінницягаз» залежать від тарифу? млн. грн.

Таким чином новий тариф на розподіл газу залишається збитковим. Затверджений розмір тарифу не дає можливості АТ “Вінницягаз” підняти заробітну плату працівників до конкурентного рівня та зупинити відтік кадрів. Із затвердженим тарифом середня заробітна плата в АТ  “Вінницягаз” складе близько 8 600 грн.

Крім того, економічно не обґрунтований тариф не дозволяє АТ “Вінницягаз” закупити на ринку необхідні обсяги технологічного газу, а тому автоматично створить фінансовий тягар для всього ланцюга транспортування газу до споживачів. Як наслідок – загроза штучного банкрутства не лише операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС.

АТ “Вінницягаз” наголошує на необхідності подальших кроків з боку державного регулятора для затвердження економічно обґрунтованих тарифів за розподіл газу…     
Основною сферою діяльності АТ “Вінницягаз” є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік.

АТ “Вінницягаз” входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області.

У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

Втім, чимало людей у соцмережах ТАКІЙ арифметиці КІПРСЬКОЇ компанії олігарха Фірташа не вірять!

Віллі Валентина

Звідки тоді у коболєва премія сягає 4 мільойони гривень, якщо газ такий збитковий? Не маєте ані совісті, ані Бога в душі.
Діма Стасюк

Коли ви понаідаєтесь
Святослав Вишковський

То нехай керівники вищих ланок із своїх немалих премій і зарплат і виділяють на ваші потреби і не потрібно народ лапшою годувати.а вашим газом потрохи люди перестають користуватись…