На голову Економіка НБУ заборонив ФОПам витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби! Покращення чи...

НБУ заборонив ФОПам витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби! Покращення чи ні?

476
0

З одного боку, нинішнє керівництво Нацбанку дещо послаблює жорстке керівництво, а ОТАКИМИ методами закручує підприємцям “гайки”! Набула чинності постанова Нацбанку, яка містить пряму заборону на витрачання коштів з бізнес-рахунків ФОПів на особисті, не пов’язані з бізнесом, потреби.

Постанову Нацбанк опублікував на офіційному сайті 2 січня 2020.

До постанови про порядок відкриття та закриття банківських рахунків доданий абзац про заборону на здійснення витрат з рахунку ФОПів на власні потреби.

“За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами”, – йдеться у постанові.

Також уточнюється, що після сплати податків, зборів та інших платежів ФОПи можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на особисті рахунки. І вже з особистого рахунку можна використовувати гроші на власні потреби.

Нагадаємо:

Ця норма вже обговорювалася в серпні 2019 року. Тоді в Нацбанку заявили, що вона носить “технічний уточнюючий характер” і фактично не містить змін для ФОП.

“Чинні вимоги Інструкції вже і так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки – для здійснення підприємницької діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності”, – заявляли у Нацбанку.

У підприємців різні думки на ЦЮ тему (коментарі з соцмереж):

Revi Zor

Во всех странах нельзя смешивать деньги биснаса и личные. В Америке это называется commingling money или laundering money. Не надо страшилок, спокойно переводите сколько надо и пользутесь. Гланное во время платить налоги и сборы как с ФОП так и личные. Вот и всё.
Oleksander M….ko

Ну тоді логічно було б встановити, що ФОП власним (непідпиємницьким майном) не відповідає по підприємницьким боргам.
Сергій П…..ко

шкода, чиновникам НБУ не можна заборонити витрачати їхню зарплату.
напевно, комерційні банки пролобіювали це рішення, щоб змусити ФОПів платити і за рахунок підприємця, і за рахунок фізособи?
Геннадій Л…..ко

“Також уточнюється, що після сплати податків, зборів та інших платежів ФОПи можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на особисті рахунки. І вже з особистого рахунку можна використовувати гроші на власні потреби.”

Велика подяка зеленим мавпам,що поки ще МОЖНА використовувати на своє життя СВОЇ ГРОШІ ,але вже тільки через декілька місяців після того,як Їх заробив. Чому не через декілька років? Чи це ще попереду?