На голову Економіка Народити дитину у Вінниці коштує до 10 тис. грн

Народити дитину у Вінниці коштує до 10 тис. грн

267
0

 В Україні вже давно перестали вірити у безплатну медицину. Незважаючи на обіцяне покращення демографічної ситуації, невідомо, як саме вона повинна покращитись, адже для того, щоб відчути щастя материнства потрібно спершу назбирати кругленьку суму грошей. На жаль, народження дитини в Україні залишається дуже дорогим задоволенням.

 В Україні вже давно перестали вірити у безплатну медицину. Незважаючи на обіцяне покращення демографічної ситуації, невідомо, як саме вона повинна покращитись, адже для того, щоб відчути щастя материнства потрібно спершу назбирати кругленьку суму грошей. На жаль, народження дитини в Україні залишається дуже дорогим задоволенням.

Інколи настільки дорогим, що не кожна молода сім’я дозволить собі таку розкіш, як народження первістка.

 

Ми поспілкувалися із молодими мамами, які нещодавно народжували своїх малюків у Вінниці. Суми, які вони залишили у пологових будинках, просто шокують. При цьому вони просили не називати ні їх, ні лікарні, ні пологові відділення. Зрештою, практика "плати – народжуй – плати" сьогодні у Вінниці є загальноприйнятою.

 

«У пологовому мені постійно здавалося, що я у якомусь супермаркеті, і свою дитину я просто купую, адже абсолютно за кожну послугу, за кожну дію треба заплатити, чи як це називають – "подякувати», – розповіла одна з наших співрозмовниць.

 

Отже, починається все із 20 грн. Це сума, так званого внеску, який при вході у пологовий ти маєш пожертвувати у фонд лікарні. Звісно, можеш пожертвувати, а можеш і ні, справа добровільна, цього ніхто не вимагає, але очікують.

 

Вагітна на 9 місці жінка, звісно ж, не буде самостійно нести свої речі і все необхідне для ще ненародженого маляти. Вам може допомогти санітарка. Вартість цієї послуги теж орієнтовно 20 грн знову ж таки – справа добровільна, але дуже очікувана.

 

Як тільки ви розмістилися у своїй палаті, ви отримуєте так званого палатного лікаря. Цьому лікарю теж прийнято «дякувати». Подяка становить 100 грн.

 

Наша співрозмовниця розповіла, що вирішила мінімізувати витрати, тому палатному лікарю вона не платила. Водночас усвідомила свою помилку, уваги до неї менше начебто і не стало, але за спиною хворих лікарі не соромилися обговорювати щедрість та скупість пацієнтів.

 

До новенької одразу приходять із зошитом, це вже стаття офіційних витрат, під розпис ти даєш внесок на засоби гігієни (мило, туалетний папір, миючі засоби тощо).

 

Коли наша співрозмовниця вирішила, що оскільки внесок є добровільним, тому вона може дати стільки, скільки вважає за потрібне і оцінила ці витрати максимум у 20 грн, їй пояснили: «Взагалі то по 50 грн дають».

 

Та ж сама ситуація з аналізами. Наприклад, медсестрі, яка бере на аналіз кров, прийнято платити щонайменше 20 грн. Процедура клізми коштує щонайменше 60 грн.

 

Якщо перед пологами витрати можна ще якось мінімізовувати, то в день пологів, особливо, якщо вони мають бути складними, цього зробити не вийде.

 

Отже, якщо вам мають робити кесарів розтин, то набір для цього обійдеться орієнтовно у 1000 грн. Цікаво, що в аптеці не видають чеків, а жінки, як відомо, обговорюють між собою фінансову сторону щастя материнства. Суми за такий набір теж різні. Хтось платить 700 грн, а хтось 980 грн.

 

Далі 1000 грн – це ви дякуєте анестезіологу.

 

Окрім того, найбільшими витрати є в частині «подяки», звісно ж не офіційної, лікарю, який приймає пологи. Якщо ви народжуєте «по знайомству», то така послуга обійдеться вам в межах 7 000 грн. Ці гроші сам лікар розділить між своїми асистентами і усіма тими, хто брав участь у процесі народження вашої дитини.

 

Коли дитинка вже з’явилася на світ, за особливу увагу до неї варто подякувати педіатру. Ціна подяки – 300 грн.

 

Якщо під час пологів були ускладнення, то така процедура, як, скажімо, загоєння мікротріщин, коштуватиме 30 грн. Ще 30 грн ви заплатите за післяпологове УЗД. За перші зціджування молока вам доведеться заплатити ще 100 грн.

 

Передати передачку ззовні коштує 20 грн.

 

Коли ви готові покинути пологовий будинок, то це також не безплатно. Тому, хто виноситиме вашу дитину, видасть усі необхідні документи для реєстрації дитини, ви маєте заплатити від 50 до 100 грн.

 

Звісно ж, жінці після пологів складно нести свої речі, у цьому вам допоможуть санітарки. Вартість послуги орієнтовно 30 грн.

 

Отже, щоб на родити дитину у Вінниці вам необхідно перед народження назбирати орієнтовно 10 000 грн. з огляду на безкоштовну медицину, таку розкіш може дозволити собі не кожна сім’я.

 

Відповідно до чинного законодавства, розмір допомоги при народженні дитини у 2013 році за первістка становив:

 

з 1 січня — 29 160 гривень, з яких 9 720 виплачуються одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців;

 

з 1 грудня — 30 960 гривні, з яких 10 320 виплачуються одноразово, а решта рівними частинами протягом 24 місяців.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я