На голову Новини На пенсії може скоро забракнути грошей (ІНФОГРАФІКА)

На пенсії може скоро забракнути грошей (ІНФОГРАФІКА)

150
0

Якщо ситуація із дефіцитом Пенсійного фонду буде такою, як зараз, то вже у близькому майбутньому можна очікувати банкрутства Фонду, вважають економісти.

Зараз у Фонді бракує 146 млрд грн. Це майже половина всіх витрат на пенсії. Ці гроші зазвичай направляють туди із державного бюджету, передає Знай

“Є велика ймовірність, що фонд збанкрутує і українці, які зараз є молодими, отримуватимуть після настання пенсійного віку якесь мінімальне забезпечення. Воно буде значно меншим за теперішню пенсію”, – говорить Олена Бокань, фінансовий радник компанії AFS.

За її словами, молодь з 25 років має дбати про забезпечення на пенсії — відкладати кошти в банк, у недержавні пенсійні фонди й страхові компанії. Інакше може статися так, що на пенсії не буде за що жити.

“Основна проблема в тому, що за теперішньої демографічної ситуації наша система пенсійного забезпечення невдала. Вона й надалі впливатиме на зростання дефіциту Пенсійного фонду”, – говорить економіст Борис Кушнірук.

Оскільки збільшення молодого працюючого населення відносно людей пенсійного віку за останні 20-30 років не було, то витрати Пенсійного фонду є більшими ніж надходження.

“Зараз близько 10 мільйонів українців роблять внески у Фонд і приблизно 12 отримують пенсії. Тобто через цей розрив у кількості людей грошей бракує для існуючих пенсіонерів. І з кожним роком ця цифра збільшуватиметься. Адже роботодавці далеко не всіх працюючих роблять внески у Пенсійний фонд. А Пенсійний фонд — це теж специфічна структура. У яких обсягах туди надходять кошти, куди йдуть — це все дуже важко прослідкувати. А там де немає контролю, там завжди є корупція”, – говорить експерт.

 

 

Влада не зацікавлена змінювати систему нарахування пенсій в Україну на більш сучасну, вважає Борис Кушнірук.

“Теперішня солідарна модель передбачає багато різних преференцій держслужбовсцям. А її заплутаний алгоритм нарахування пенсій дозволяє провертати різні корупційні схеми наближеним до Фонду чиновникам”, – каже фахівець.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я