Новини “Подайте на хліб”: у Вінниці проходить “тарифний мітинг”, активісти вимагали зустрічі з...

“Подайте на хліб”: у Вінниці проходить “тарифний мітинг”, активісти вимагали зустрічі з мером (фото)

535
0

28 жовтня вранці біля Вінницької міської ради кілька десятків місцевих жителів влаштували мітинг.


Пікетувальники протестували проти високих цін на життя, зокрема, непідйомних для споживачів тарифів, передає unian.net

Читайте також Кабмін спростував можливість підвищення комунальних тарифів на вимогу МВФ Люди принесли плакати з написами “Врятуйте від тарифного геноциду”, “Подайте на хліб”, “Вимагаємо мораторію на тарифи”. Активісти прийшли за годину до того, як в будівлі мерії повинна була початися чергова сесія міськради. Коли ж о 10:00 почалося засідання, учасники мітингу вирішили прорватися на сесію, але їх не пустила охорона мерії. У турнікетів виникла бійка, під час якої зламали огорожу. Як повідомляв УНІАН, політика виплати субсидій громадянам була введена в Україні в 2014 році на тлі поетапного підвищення тарифів в Україні.

Підвищення тарифів розпочав уряд Арсенія Яценюка, що ставив перед собою завдання навести порядок у комунальній сфері, а також вирівняти вартість енергоносіїв для всіх споживачів. Спочатку планувалося розтягнути підвищення тарифів на два роки – з 2015-го по березень 2017 року. Однак в травні 2016 року уряд Володимира Гройсмана прийняло рішення про вирівнювання тарифів і цін на газ для населення, що призвело до подорожчання тепла і електроенергії. На поточний момент в Україні субсидії на оплату комунальних послуг оформлені і переоформлені для 5,5 мільйона сімей українців.

Надалі число оформлених субсидій буде тільки рости і досягне 8,5-9 мільйонів сімей. Середній розмір субсидій складе близько 2 тисяч гривень. Гірше за всіх план по субсидіях виконує Одеська область, де виплати оформлені тільки 22% громадян, що звернулися за субсидією. 18 жовтня 2016 року Гройсман заявив, що Кабмін в рамках виконання програми допомоги громадянам України у зв’язку з підвищенням комунальних тарифів готовий впровадити механізм 12-місячної розстрочки комунальних платежів для сімей, які не оформили субсидії з тих чи інших причин.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я