На голову Блоги На місцевих виборах Вінницький БПП використовує методи «регіоналів»

На місцевих виборах Вінницький БПП використовує методи «регіоналів»

548
0

Вибори у Якушинецькій об’єднаній територіальній громаді відбудуться 30 квітня. Здавалося б, що вибори голови і депутатів громади такого рівня відбудуться без зайвого галасу і бруду. Це ж не крісло депутата Верховної Ради. Але вся виявилося не так просто. 

  По-перше, Якушинці і навколишні села знаходяться впритул до обласного центру. А це земля, яку можна вигідно віддати під забудову. Проте земля – не головне. Що  саме цікавить політиків, яких зареєструвалося аж 24 – на посаду сільського громади і 113 – у якості кандидатів у депутати?Чому так сталося?

Давайте згадаємо «дідуся Леніна». Той понад сто років тому писав: «Виборча кампанія тому являє видатний інтерес для будь-якого свідомого політичного діяча, що вона дає об’єктивний матеріал з питань про погляди, настрої, а отже, й інтереси різних класів суспільства. Вибори у представницьку установу можна порівняти в цьому відношенні з переписом населення: вибори дають політичну статистику».

   Ця «політична статистика» у нинішній Україні така, що партія влади, якою є БПП, стрімко втратила залишки рейтингу. І якщо відбудуться дострокові вибори, то до Верховної Ради їй пройти буде вкрай складно. Та навіть якщо вибори будуть вчасними, то чекати до них залишилося два роки. А передумов, що влада наведе хоч якийсь лад в Україні, здолає бідність і корупцію, не кажучи вже про повернення на землю України миру, не видно жодних. Тому вибори у Якушинцях стануть таким собі «лакмусовим папірцем» для визначення динаміки настроїв населення.  

  Здавалося б, що на Вінниччині, а тим більше майже у Вінниці – традиційній «вотчині» президента і голови уряду, кандидати від БПП виграють без жодних перешкод. Однак не все так просто. За останній рік кандидати, яких офіційно висував БПП програли всюди. Такий собі «кредит довіри», який влада в очах українців вичерпала повністю. Якщо програє кандидат від БПП у Якушинцях, то це буде останній цвях у труну президентського рейтингу.
І влада пішла ва-банк. Офіційним кандидатом висунуто Романюка, діючого голову, який увімкнув весь адміністративний ресурс. Окремим автобусом до виборчої комісії завезли 20 студентів, які написали заяви на висування кандидатами на голову! У селах розгортається мережа підкупу виборців. Нічого не нагадують такі методи? Колись і партія регіонів вдавалася до тиску, погроз, підкупу,фальсифікацій і висування технічних кандидатів. Не допомогло.

Чи допоможе така тактика у цьому випадку?
Надія є на те, що люди уже навчилися змушувати владу ставитися до себе із повагою і такі підлі прийоми рішуче відкидатимуть. Є чесні висуванці від різних політичних партій, крім БПП. Є самовисуванці. Є достойний конкурент представнику БПП – голова Вінницької районної ради Сергій Сітарський від «Батьківщини». І якщо перемагає представник «Батьківщини» у селі, яке майже належить до Вінниці, то підсумки президентських виборів 2019 року можна спрогнозувати уже зараз – переможе Юлія Тимошенко.

Віктор Малиновський

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я