Економіка Мукачево рішенням сесії повернуло собі в управління газову мережу! БЕРІТЬ ПРИКЛАД!

Мукачево рішенням сесії повернуло собі в управління газову мережу! БЕРІТЬ ПРИКЛАД!

11922
0
Óæãîðîäñêàÿ ãàçîòðàíñïîðòíàÿ ñèñòåìà (ÃÒÑ). Çàêàðïàòñêàÿ îáëàñòü, 18 èþíÿ 2010 ã.

За таке рішення на позачерговій сесії Мукачівської міської ради проголосувало 34 депутата.

Цим рішенням депутати повернули територіальній громаді міста Мукачево та передали на позабалансовий облік управлінню міського господарства Мукачівської міської ради майно підвідної газової мережі, а саме: вуличні газопроводи протяжністю 64,148 км; споруди ГРП – 1 шт.; ШРП – 49 шт., КСС – 20 шт. (додаток 1),

Раніше воно безоплатно було передане на баланс Мукачівській філії ВАТ «Закарпатгаз»  за рішенням 44-ї сесії 5 скликання Мукачівської міської ради від 30 квітня 2009 року № 932.

Така передача газових мереж на баланс міста робиться заради недопущення необгрунтованого та безпідставного безоплатного використання майна (підвідної газової мережі) територіальної громади та з метою ефективного їх використання в інтересах мешканців міста.

Це рішення викликало неабиякий резонанс не тільки в Закарпатті, а й у всій Україні. Рішення Мукачівської міськради назвали прецедентом, який може поширитися на інші міста та зруйнувати “сірі газові схеми”.

Як відомо, більша половина облгазів ЧОМУСЬ приватизована олігархом Фірташем і виведена в оффшорне (ЗАКОРДОННЕ!) управління!

ЧОМУ ВОНО ВИКРАДЕНО В НАРОДУ УКРАЇНИ, ЯКИЙ ДЕСЯТИЛІТТЯМИ ЙОГО СТВОРЮВАВ ??? А тепер має платити олігархам захмарні тарифи фактично за СВОЮ власність???

Що означає повернення на баланс мережі і які козирі отримує громада міста в цьому випадку?

Якщо просто, то після рішенням Мукачівської міськради містяни зможуть самі обирати постачальника газу і не платити абонплату.

У квітні 2009 року, після проведення інвентаризації та визначення вартості, газорозподільча мережа Мукачева була безоплатно передана на баланс Мукачівській філії ВАТ “Закарпатгаз”, – компанії, яка на той час була державної форми власності. Мережу передали газівникам на баланс, але без зміни власника.

На позачерговій сесії Мукачівської міської ради від 4 квітня 2017 року було прийнято рішення повернути на позабалансовий облік управлінню міського господарства майно підвідної газової мережі, яка складається із майже 65 км вуличних газопроводів, 1 споруди ГРП, 49 штук ШРП та 20 штук КСС.

Для приймому-передачі газової мережі від ПАТ  «Закарпатгаз» на позабалансовий облік УМГ було затверджено спеціальну комісію, яка вивчить всі ньюанси, відкорегує можливі зміни у фактичній протяжності мережі вуличних газопроводів. Тільки після цього місто фактично знову стане повноправним власником газової мережі.

У такому випадку, як коментують Mukachevo.net в Мукачівській міськраді, будучи юридичною особою, міська влада має право сама обирати для себе постачальника газу за найвигіднішими для себе умовами через відкриту процедуру держзакупівель Prozorro. На території Закарпаття діє понад 30 компанії-постачальників газу, по України – у рази більше. Тому логічно, що місто обере для себе найбільш підходящий варіант.

По друге, повернення газової мережі на баланс міста – безпрецедентний випадок для державного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). На сьогоднішній день, у них не розроблений чіткий механізм співпраці з органами місцевого самоврядування щодо користування газовими мережами. Фахівці НКРЕКП, до прикладу, можуть звернутись до міськради з пропозицією прорахунку за користування мережею чи введення абонплати за газ.

У такому випадку місто може саме вирішувати якою буде абонплата і чи буде вона взагалі. Питання залишається відкритим…

До речі… Антимонопольний комітет нещодавно оштрафував 16 облгазів группи РГК Дмитра Фірташа на 278 мільйонів гривень за неправомірні донарахування побутовим споживачам об’ємів використаного природного газу!

Джерело

#влада #корупція #мукачево #газ #мережі