Економіка Міністр фінансів Марченко повідомив про відсутність грошей на мобілізацію півмільйона українців

Міністр фінансів Марченко повідомив про відсутність грошей на мобілізацію півмільйона українців

267
0
У міністерства фінансів України немає розуміння, де взяти кошти на забезпечення мобілізації 500 тисяч осіб. Наразі внутрішній ресурс, який міг би покрити такі видатки, вичерпаний. Очільник Мінфіну Сергій Марченко також запевнив, що швидко мобілізувати 500 тис. громадян швидко не вдасться.
 

За словами Марченка, наразі Міноборони ще не представило Мінфіну план щодо проведення. Однак посадовець не виключає, що доведеться шукати додаткові джерела фінансування. Про це він розповів в інтервʼю Forbes у середу, 27 грудня.

Дійсно йде дискусія щодо мобілізації. Але поки що зарано говорити (чим це закінчиться). Багато запитань у нас є в частині планів мобілізації, термінів, прогнозу чисельності осіб тощо. Я просто кажу, що питання підтримання боєздатності чинних підрозділів коштуватиме, наприклад, ось стільки. Я б поки що не забігав наперед, а дав можливість Генштабу разом з Міноборони знайти підходи в цьому питанні і запропонувати рішення (…) Бо ми виснажили наш внутрішній потенціал щодо фінансування військових потреб”, – зазначив Марченко.
 
Міністр підкреслив, що штучно збільшити внутрішній ресурс на фінансування мобілізації “не вийде”, оскільки держава “не має цих мільярдів гривень”. Також Мінфін не володіє інформацією стосовно того, у які строки це фінансування має бути знайдене для забезпечення мобілізації.
 

“Тобто мені потрібна картина, як міністру фінансів. Коли буде картина, можна буде говорити про забезпечення цих потреб. Ми не виключаємо, що нам доведеться шукати додаткові внутрішні джерела фінансування. Але поки що зарано говорити про цифри, тому що не сформоване у першу чергу розуміння потреб з боку відповідальних структур”, – додав Марченко.

При цьому Марченко заявив, що оцінка президента Володимира Зеленського, що мобілізація 500 тис. осіб коштуватиме 500 млрд грн, є дещо некоректною, оскільки в цьому випадку “не працює правило додавання”. Водночас міністр додав, що мобілізація такої кількості осіб це “великий виклик” для держави.
 
“Виникає питання: які підрозділи не забезпечені, чому, чи отримують вони фінансування, чи ми фінансуємо за фактичною чисельністю  або плановою, чи забезпечені вони всім іншим необхідним, чи ці додаткові 500 тис. осіб – вони потрібні, щоб замістити існуючі підрозділи, чи для створення нових? Які будуть терміни мобілізації? Відповіді на ці питання у мене немає. Буде план – буде розмова”, – сказав Марченко.
 
Також міністр зізнався, що “не розуміє”, чому військові змушені забезпечувати себе за власний рахунок. При цьому держава щодня виділяє на сектор оборони 5 млрд грн.
 
“Хто ще виділяє? Кажуть, місцеві бюджети і органи місцевого самоврядування. Ми порахували їхню можливість на рік – вона варіюється від 15 до 20 млрд. Тобто якщо всі органи місцевого самоврядування, всі мери скинуться, вони на чотири дні війни нам дадуть можливість продовжити. При всій повазі до волонтерів, жодні інші неурядові організації й близько не стоять з можливостями держави щодо забезпечення Збройних Сил”, – розповів посадовець.
 
Марченко запевнив, що на військових складах має бути достатньо спорядження та зброї. Чому цього немає – питання до конкретних осіб: “Мені важко коментувати речі, які я сам не розумію. Я сам не розумію, чому ми досі забезпечуємо в складчину військовослужбовців”.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я