На голову Новини “Малюк”: В Україні створили перший автомат за стандартами НАТО

“Малюк”: В Україні створили перший автомат за стандартами НАТО

325
0

За показниками надійності та зручності розробка істотно випереджає популярні вітчизняні та зарубіжні моделі.

Автомат “Малюк”, тестування якого зараз здійснюється бійцями загону спеціального призначення зі складу Збройних сил України, в тому числі в бойових умовах, уже виготовлений і в калібрі 5,56х45мм, який НАТО використовує як один з основних калібрів стрілецької зброї. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Defence Express.

Як повідомили в компанії-виробнику зброї “ІнтерПроІнвест”, завдяки використанню патрона калібру 5,56х45мм істотно поліпшені основні тактико-технічні характеристики автомата “Малюк”. Зокрема, через початкову швидкість кулі, що забезпечується “натовським” патроном, збільшена дальність прямого пострілу і поліпшені показники з купчастості й точності стрільби, за якими автомат “Малюк” не поступається основним конкурентам. Водночас за показниками надійності та зручності розробка істотно випереджає популярні вітчизняні та зарубіжні моделі, побудовані за схемою “булл-пап”: TAVOR (TAR-21) (Ізраїль), Форт 221 (Україна), AUGZA2 (Австрія).

Використання спеціально розробленого дульного гальма-компенсатора (ДГК) в поєднанні з патроном калібру 5,56х45мм дозволяє звести до мінімуму віддачу від пострілу. За рахунок цього істотно підвищується кучність стрільби, особливо при веденні вогню чергами, що дозволяє ефективно виводити з ладу супротивника, навіть при використанні ним сучасних засобів балістичного захисту високого класу. ДГК з новою геометрією стабілізує стовбур і максимально зменшує вплив вібрацій на відхилення кулі від лінії прицілювання.

На випробуваннях представили 5,56 мм версію автомата “Малюк”, адаптовану для використання підрозділами спеціального призначення в ході штурму об’єктів і ведення бою на коротких дистанціях. Зокрема, автомат, за бажанням замовника, може комплектуватися супрессором, тепловізійним прицілом, ручкою перенесення вогню – звичайною або такою, що трансформується в сошки для ведення прицільної стрільби з упору, тактичним ліхтариком, багнет-ножем, дво- або трьохточковим ременем та іншим обладнанням.

У ряді зарубіжних країн вже вивчають можливість придбання автоматів “Малюк” в одному з трьох можливих калібрів (7,62х39 мм, 5,45х39 мм і 5,56х45 мм) для озброєння антитерористичних підрозділів та загонів спецпризначення. Завдяки закладеним розроблювачами особливостям конструкції автомат не вимагає додаткового переобладнання для розширення його можливостей.

patrioty.org.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я