На голову Новини Україна посіла 52-е місце в Індексі трансформації

Україна посіла 52-е місце в Індексі трансформації

156
0

Україна посіла 52-е місце в рейтингу Індексу трансформації Бертельсмана (BTI) за 2014-2016 роки – дослідженні демократичних і ринково-економічних тенденцій в 129 країнах, що розвиваються і трансформуються

У дослідженні зазначається, що у розглянутий період в Україні було помітно фундаментальні і, в багатьох аспектах, навіть революційні зміни, пише УНН

“З одного боку, ці зміни відкрили перспективи для істинної демократизації, але з іншого боку, вони призвели до втрати частини країни, Криму, захопленого Росією, і війни на сході України, що підживлюється Росією і її військовим втручанням”, – йдеться у дослідженні.

Вказано, що в Україні зафіксовано прогрес з реформами, “хоча і повільніше, ніж очікувалося”.

У дослідженні відзначається, що український парламент прийняв важливі закони, які проклали шлях для зниження рівня корупції, запуску громадського мовлення, люстрації, прозорості, децентралізації та інших важливих ініціатив, “але їх реалізація носить нерівномірний характер”.

“Важливо відзначити, що громадянське суспільство в Україні зараз набагато сильніше, ніж раніше, і продовжує здійснювати тиск на владу. Це, в поєднанні з тим фактом, що багато активістів громадянського суспільства, експерти та бізнес-менеджери стали членами парламенту або зайняли позиції в уряді, дає певні підстави для оптимізму”, – сказано у дослідженні.

Як зазначається, ці процеси відбуваються в складних умовах.

“По-перше, Україна знаходиться в глибокій економічній кризі. Високий рівень боргу, крихка банківська система, незбалансований платіжний баланс, а також зниження виробництва і військовий конфлікт створюють серйозні ризики для держави. Комплексні структурні реформи повинні бути пов’язані з негайною макроекономічною стабілізацією”, – йдеться у звіті.

“По-друге, Росія втрутилася у військовому сенсі, приєднавши Крим і займаючи частини Донецької і Луганської областей (Донбас). Ця “війна чужими руками” призвела до великомасштабного руйнування”, – сказано у дослідженні.

“У той час як це створює величезну проблему для держави, це також викликало консолідацію українського суспільства”, – додали автори.

Зауважується також, що відносини України з Росією стали досить складними.

“Були неодноразові торгові конфлікти, а також конфлікти через постачання газу, транзит і платежі. Крім того, Росія намагалася блокувати підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і примусити Україну приєднатися до її Євразійського економічного союзу. Але безрезультатно: військова агресія з боку Росії і анексія Криму закінчили (період – ред.) балансування. Пост-євромайданівська влада приступила до чіткого проєвропейського курсу, підкріплена повсюдною підтримкою ЄС і НАТО українським суспільством”, – йдеться у дослідженні.

Дослідження готує німецький Фонд Бертельсмана (Bertelsmann Stiftung) на основі опитування 250 міжнародних експертів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я