На голову Новини Кіпрська обнаглівша компанія «Вінницягаз» вважає: споживачі повинні платити за втрати газу в...

Кіпрська обнаглівша компанія «Вінницягаз» вважає: споживачі повинні платити за втрати газу в мережах!

112
0

Технічний директор «Вінницягазу» Володимир Білаш пояснив, звідки набігають втрати. По-перше, газ неминуче втрачається при транспортуванні, від цього нікуди не подітись. По-друге, якась його кількість виходить при аваріях та ремонтах газових мереж – це також неминучі втрати. І якщо врахувати, що газові мережі в області на 40% зношені, то ремонтувати їх доводиться часто. А ще є чималі втрати від незаконних врізок у мережу та крадіжок блакитного палива…

Але ЧОМУ за бездарну роботу керівництва цієї кіпрської компашки мають розплачуватись саме споживачі???

А ще ця компанія «Вінницягаз» категорично не погоджується з висновками перевірки, яку здійснювали на підприємстві представники НКРЕКП. Через це, навіть якщо підприємству призначать майже мільйонний штраф за завищені платіжки для побутових споживачів, воно цей штраф не сплачуватиме, а має намір оскаржувати його в суді – розповідає  технічний директор «Вінницягазу» В. Білаш.

Посадовець каже, що підприємство ЧОМУСЬ було змушене завищити вартість газу для побутових споживачів з об’єктивної причини. Якщо конкретно – воно не має чим покрити фактичні втрати газу в мережі, які набагато вищі за норматив, «спущений» профільним міністерством.

Так, міністерство довело їм норматив втрат у розмірі 48 мільйонів кубометрів за рік. Насправді ж, каже технічний директор, це – лише 40% від того, що підприємство за рік фактично втрачає в мережах. З цієї причини у 2019 році «Вінницягаз» чекає збитку у розмірі 333 мільйонів. Але ж їх чимось треба покривати, ті збитки. Тому іншого виходу, ніж впроваджувати підвищувальний коефіцієнт для всіх споживачів, підприємство не бачить.

Самого рішення про штрафування кіпрської компанії «Вінницягаз» та ще два облгази, які теж вдались до штучного завищення тарифів, поки що немає. НКРЕКП засідатиме 22 березня, тоді й вирішить цю проблему…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я