Економіка Гроші від ООН: хто з українців може отримати допомогу

Гроші від ООН: хто з українців може отримати допомогу

242
0
Міжнародні організації неодноразово під час війни допомагали українцям. Нині знову заплановані чергові виплати – хто на них може розраховувати.
Підтримка для людей з інвалідністю
Підтримка вразливих категорій українців, які проживають у зоні бойових дій або через інвалідність не мають можливості самостійно звернутися за допомогою – важлива. Тому Мінсоцполітики активно співпрацює з міжнародними партнерами, спрямовуючи грошові виплати саме тим, кому вони найбільше потрібні.
 
Нагадаємо, що минулоріч був запущений спільний з Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, котрі живуть у зоні бойових дій, мають низьку пенсію та не отримують іншої матеріальної допомоги від міжнародних організацій. І від серпня 2023 року щомісячно близько 400 тис. пенсіонерів з територій активних або можливих бойових дій отримують виплати від ВПП. Загалом за цей час їм перераховано майже 28 млн доларів або приблизно 1 млрд грн.
 
“Синергія дій Уряду, Мінсоцполітики та міжнародних партнерів дає можливість забезпечити додатковою фінансовою підтримкою тих українців, які її найбільше потребують. Ми вдячні гуманітарним організаціям, які – під час війни – продовжують активно допомагати Україні і  доповнюють соціальні виплати від держави додатковою грошовою допомогою”, – підкреслила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Зараз ця допомога розширюється. Відповідно до постанови Кабміну та завдяки підтримці від Німеччини й інших міжнародних донорів, додаткові виплати зможуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю. ВПП ООН протягом 3-х місяців надаватиме грошову допомогу тим людям та дітям з інвалідністю, які:
 
– отримують щомісяця менше 3 250 грн соціальних виплат від держави;
 
– не отримують допомогу від інших міжнародних організацій;
 
– не отримують виплати для ВПО (за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій, визначених Мінреінтеграції).
 
Всесвітня продовольча програма надаватиме кошти як доплату до  державної соціальної допомоги на суму, якої не вистачає до 3 250 грн (але не менше 100 грн). Тобто, якщо виплата від держави становить, приміром, 2 361 грн, то ВПП ООН спрямує особі/дитині з інвалідністю додатково ще 889 грн.
 
“Війна має тривалий вплив на економіку України та продовжує ускладнювати життя найбільш вразливих сімей та тих, хто мешкає поруч із лінією фронту. Ми раді розширити програму, яка допоможе більшій кількості родин забезпечити себе найнеобхіднішим впродовж ще однієї важкої зими”, – сказала керівник ВПП ООН в Україні Маріанна Ворд.
Ця програма діятиме щонайменше протягом трьох місяців поспіль. За цей час буде нараховано близько 21 млн доларів або 800 млн грн для 310 тисяч українських громадян. Вона фінансується Європейським Союзом, Німеччиною та Швецією з додатковими внесками інших донорів.
 
Допомога українцям, які підпадають під вказані критерії програми, нараховуватиметься безпосередньо на банківські рахунки або ж доставлятиметься Укрпоштою. Жодних додаткових дій отримувачу вчиняти не потрібно.
 
“Загарбницька війна Росії проти України спричиняє жахливі страждання, особливо взимку для найбільш незахищених сімей. Позиція Німеччини чітка: ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно – гуманітарною допомогою та всім необхідним”, – заявив посол Німеччини в Україні Мартін Єгер.
Планується, що у 2024 році ООН загалом надасть допомогу Україні на 4,2 млрд доларів для подолання гуманітарних наслідків війни.
 
Що планує ЮНІСЕФ
Матеріальну підтримку від ООН мають змогу отримати і переселенці – вони можуть розраховувати на фінансову допомогу у розмірі 10 800 грн.
 
Як повідомляє благодійний фонд “Право на захист”, її надаватимуть людям, які не отримували раніше коштів від міжнародних організацій, мають дохід менший за 5400 гривень на одного члена родини і належать до вразливих категорій населення.
 
Подати заявку на цю допомогу можуть родини, які:
 
– мають лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку 55 років і старшими;
 
– складаються з однієї чи кількох самотніх людей похилого віку від 55 років або це особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;
 
– мають членів сім’ї з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;
 
– опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками.
 
Разом з заявою відповідного змісту потрібно надати:
 
– документ, що посвідчує особу;
 
– податковий номер (необхідний для виплати коштів);
 
– будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо);
 
– свідоцтво про народження дітей (за наявності);
 
– номер банківської картки для виплати допомоги;
 
– особистий номер телефону.
 
Подати заявку на таку допомогу можна у пунктах збору даних БФ “Право на захист”.
 
Окрім того, малозабезпеченим родинам у трьох областях виплатять грошову допомогу від Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).
 
“Погоджено пропозицію Міністерства соціальної політики щодо реалізації за участю Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) спільного проєкту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки малозабезпечених сімей з дітьми”, – повідомив у Telegram-каналі постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Цю допомогу виплачуватимуть для того, щоб легше було пережити зиму сім’ям, які мешкають на територіях Дніпровського, Криворізького, Павлоградського, Новомосковського районів Дніпропетровської області, Запорізького району Запорізької області та Богодухівського, Харківського, Чугуївського районів Харківської області.
 
Право на отримання її мають родини, у складі яких є дитина з інвалідністю віком до 18 років або які є багатодітними з дітьми до 18 років.
 
Виплата грошової допомоги за рахунок коштів ЮНІСЕФ здійснюється одноразово з розрахунку за три місяці в розмірі 3 600 грн на місяць на кожного члена сім’ї отримувача державної соціальної допомоги та 6 660 грн на кожну дитину – отримувача державної допомоги.
 

Загалом ЮНІСЕФ планує протягом 2024 року виділити 450 млн доларів на підтримку прифронтових регіонів України.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я