На голову Новини Громадянське суспільство пробуджується

Громадянське суспільство пробуджується

921
0

Особливим ставленням до громадськості вирізняється і вінницька міська влада. Яка гучно хизується своєю відкритістю та удаваним демократизмом, та в той же час відгороджується від людей турнікетами та міліціянтами у своєму «прозорому офісі» та відмовляється виконувати урядову постанову №996 про створення Громадської ради при міськвиконкомі. Мабуть відкритість та публічність не до вподоби міському голові, а може причина криється в тому, що занадто багато таємниць сховано в будинку по вулиці Соборна 59.  

В Україні зламано багато списів навколо стратегії та перспектив державного розвитку. Але і влада, і опозиція єдині в думці, що лише громадянське суспільство може стати надійною запорукою для розбудови дієвої демократичної держави. Втім, в кожної з них є своє бачення моделі взаємин між громадянським суспільством та державою.
 

Особливим ставленням до громадськості вирізняється і вінницька міська влада. Яка гучно хизується своєю відкритістю та удаваним демократизмом, та в той же час відгороджується від людей турнікетами та міліціянтами у своєму «прозорому офісі» та відмовляється виконувати урядову постанову №996 про створення Громадської ради при міськвиконкомі. Мабуть відкритість та публічність не до вподоби міському голові, а може причина криється в тому, що занадто багато таємниць сховано в будинку по вулиці Соборна 59.

Але громада міста починає пробуджуватись попри всі старання чиновників. Мабуть системні зловживання, комунальна розруха, корупція, байдужість та чванство у вінницьких коридорах влади увірвали у громадян терпець. Цілий ряд потужних громадських організацій Вінниччини зібрали підписи під спільною заявою щодо порушення принципів демократії та норм чинного українського законодавства з боку Вінницького міського голови Володимира Гройсмана. Ця заява була спрямована до демократичних європейських інституцій та Президента України.

Непрозорий характер міської влади, ігнорування права приватної власності, рейдерскі захвати, монополізація ринку теплопостачання, маніпулювання громадською думкою – це лише короткий список порушень, на які звернули увагу інститути громадянського суспільства Вінниччини.

В березні 2011 р. була широко оприлюднена «Заява про корупцію в місцевому самоврядуванні м. Вінниця», в якій чітко та системно було висвітлено весь протиправний характер міської влади, яка брутально завищує тарифи та зловживає монопольним становищем на ринку теплопостачання та комунальних послуг. Вінницька незалежна профспілка «Голос народу» в цій заяві окремо звернула увагу на ігнорування чиновниками вимог закону України №2784–VI, яким встановлено термін у 90 днів для приведення у відповідність до вимог чинного законодавства регуляторних актів органів місцевого самоврядування.

На весні цього року десятки вінничан почали проводити стихійні збори у своїх будинках та робочих колективах з метою протидії системним здирницьким схемам чиновників-бізнесменів. Воля людей, спрямована у виключно правове русло, вилилась в «Ультиматум до міської влади» з цілком конкретними вимогами:

• Скасувати протизаконні рішення Виконавчого комітету Вінницької міської ради від 27.04.2009 №962, від 28.05.2009 №1157, від 22.04.2010 № 818 про затвердження Типового договору із ЖЕКами.
• Здійснити перерахунок надлишково сплачених коштів за 2009 – 2010 р. р., та включити їх в рахунок майбутньої сплати за житлово- комунальні послуги.
• Створити спільну комісію для встановлення порушень у сфері надання послуг ЖКГ за участю представників прокуратури, МВС, громадськості, ЗМІ та Незалежної профспілки «Голос народу».
• Притягти до відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування, причетних до прийняття неправомірних рішень.

Ці заяви мають своїм підґрунтям рішення Територіального відділення Антимонопольного комітету України в Вінницькій області та рішення Вінницького окружного адміністративного суду які встановили юридичну обґрунтованість подібних вимог.
 

«Збір підписів під ультиматумом розпочався. І влада повинна зрозуміти, що це – юридично обґрунтована воля мешканців Вінниці з якою доведеться рахуватись» – зазначив Почесний голова Незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський.

Зростання громадської активності в місті, яке розпочалось в 2011 р., твердо свідчить про небажання вінничан миритись з системними порушеннями їх громадянських прав та свобод. Спільні заяви інститутів громадянського суспільства, масовий збір підписів, чисельні громадські збори свідчать не лише про пробудження різних форм активності, але й про можливість спільної роботи раніше розрізнених громадських об’єднань.
 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я