На голову Економіка Голова ОДА Скальський звинуватив у всіх гріхах  медиків, які заразилися СOVID-19 на...

Голова ОДА Скальський звинуватив у всіх гріхах  медиків, які заразилися СOVID-19 на робочих місцях!

631
0

Голова Вінницької ОДА звинуватив у недисциплінованості медиків, які заразилися СOVID-19На Вінниччині станом на 13 квітня, 41% зі 194 хворих на СOVID-19 – це медики. Головною причиною високого рівня інфікування саме медпрацівників у Вінницькій ОДА вважають порушення особистої та виробничої дисципліни.

«Серед медичних працівників лабораторно підтверджено 79 випадків коронавірусної хвороби. Що до великої захворюваності серед медпрацівників, тут питання більше в особистій дисципліні кожного працівника та контролю за дотриманням цієї дисципліни керівниками закладів. Причому не тільки безпосередньо на медичному робочому місці, а й під час спілкування з колегами та в побуті. Саме з цією метою Департамент охорони здоров’я зараз оновлює свій наказ по галузі охорони здоров’я області щодо дотримання протиепідемічних заходів та алгоритмів роботи з пацієнтами, які в умовах сьогодення майже усі по замовчуванню мають бути потенційно інфікованими», – повідомив Скальський.Голові Вінницької ОДА Владиславу Скальському призначили трьох ...

Він додав, що станом на 13 квітня в області інфікувалися СOVID-19 тридцять шість лікарів, 27 медсестер, два лаборанти, 13 молодших медсестер і один дезінфектор. Скальський підкреслив, що 48 із них інфікувались коронавірусом унаслідок занесення збудника в заклади охорони здоров’я самими медичним працівниками. Тобто, вони заразились не від пацієнтів, а від колег. Інфікувались у сім’ях (побутові випадки) 5 медиків.

При наданні медичної допомоги хворим на коронавірусну інфекцію заразилися 17 медичних працівників: в інфекційному відділенні Вінницької МКЛ№1 – 3, обласній дитячій клінічній інфекційній лікарні – 3, в інфекційних відділеннях Гайсинської та Крижопільської райлікарень – по одному, у Тростянецькій ЦРЛ зафіксовано 2 випадки інфікування, в швидкій допомозі м. Вінниці – 1, у ЦПМСД – 4 випадки , в Гайсинському лабораторному центрі – 1 випадок.

Майже всі медики інфікувались на робочих місцях, виконуючи свої функціональні обов’язки. Як же так сталось, що на Вінниччині сьогодні чи не найбільше хворих на COVID-19 медпрацівників?

Можливо директорка департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович десь не допрацювала? Чи може питання взагалі в її компетентності? Починаючи з 2015 року, до пані Грабович було чимало запитань по роботі медичної галузі області. Перший кричущий випадок, який приголомшив всю Україну, стався наприкінці 2015 року, одразу після того як Людмилу Грабович призначили керівником департаменту. Тоді спливла інформація, що у відділенні онкогематології Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні гепатитом С було заражено 35 дітей. Тоді донорську кров для онкохворих дітей не перевіряли належним чином. Бо кошти для цього були не передбачені. В департаменті охорони здоров’я просто проігнорували цю статтю фінансування.Маленький Павлик майже поборов коронавірус. Брифінг Скальського ...

Наслідком такої недбалості та непрофесійності і стало зараження маленьких пацієнтів відділення онкогематології ВОДКЛ вірусом гепатиту. «Зашпортнулась» Людмила Грабович і при визначенні опорних лікарень. Тисячі людей піднялись на масові протести. Медики та мешканців понад десяти районів області, яких позбавили опорних лікарень, мітингували під стінами департаменту та Вінницької ОДА. Підтримали людей і всі дев’ять народних депутатів від Вінниччини: надіслали спільне депутатське звернення на ім’я Президента України, Прем’єр- міністра, Міністра охорони здоров’я та голові Вінницької обласної державної адміністрації, в якому просили переглянути та доповнити список опорних лікарень у Вінницькій області та звільнити з посади директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмилу Грабович.

Реакція голови Вінницької ОДА Владислава Скальського була на боці пані Грабович. У коментарі сайту Місто губернатор наголосив на тому, що «завжди готовий до кадрових рішень, якщо для цього буде необхідність або реальна причина» . Але з усього видно, що такої необхідності та реальних причин Владислав Скальський не побачив й досі, навіть після спалахів зараження на коронавірусної хвороби у трьох лікувальних закладах області. Мало того, факт зараження медиків у Калинівській ЦРЛ вкотре підтверджує некомпетентність та недбалість Людмили Грабович, адже в триповерховий корпус лікарні були переведені вісім відділень, в тому числі й інфекційне, для того, щоб звільнити три будівлі під тимчасове житло для медпрацівників на випадок карантину. Таке скупчення людей в одному приміщенні і призвело до масового зараження. Але вини в діях очільниці департаменту голова ОДА знов не вбачає.

Перефразовуючи народну приказку про винну невістку: винні лікарі, медсестри, санітарки – всі, хто завгодно, але не керівниця Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович. Питання до пана Скальського: яких вам ще доказів треба? Чи можливо справа аж ніяк не в доказах, а в негласній домовленності про недоторканність пані Грабович? В її покровителеві? Чи можливо голова ОДА жодного рішення сам не приймає? Чи може ним керує пані Грабович, яка була креатурою Володимира Гройсмана на цю посаду?

Пане Скальський, поясніть вінничанам, в чому справа? Чи ви і тут без ляльковода Гройсмана нічого не скажете? Поки все завмерло. Вірніше все йди тим же шляхом. Грабович переписує наказ у галузі охорони здоров’я області аби всю вину перекласти на захворівших медиків.

А у Калинівській ЦРЛ тихий жах. Медпрацівникам не можуть зробити тести на COVID-19, бо обласна лабораторія через завантаженість не приймає мазки. Медики просять допомогти. Тільки нема від кого на ту допомогу сподіватись. Замість допомоги – наказ про посилення дисципліни та «пошиття» у крайні й очікування нових хворих.

 Джерело:

Джерело.

#влада #вінниця #скальський #грабович #корупція