Економіка Допомога Україні від США не буде схвалена ще понад місяць

Допомога Україні від США не буде схвалена ще понад місяць

259
0
Прихильники України в Конгресі ведуть важку боротьбу за великий пакет допомоги, долю якого тепер обплутано партійною боротьбою з приводу прикордонної політики та відірвано від обов’язкових законопроєктів, які вимагатимуть швидких дій. Конгрес зможе завершити переговори та затвердити нову допомогу Україні не раніше середини грудня. Це відбудеться майже через два місяці після того, як президент США Джо Байден вперше запросив 61 мільярд доларів для України в її війні проти росії.
 

Як пише Bloomberg, США почали обмежувати потік військової допомоги через певні очікування, пов’язані з угодою у питанні прикордонної політики, за яку вони зможуть проголосувати після повернення до Вашингтона з Дня Подяки наприкінці цього місяця (День подяки відмічається 23 листопада -).

“Нам потрібно підштовхнути себе до переговорів наступного тижня”, – заявив у четвер Кріс Кунс, демократ зі штату Делавер, який має тісні зв’язки з Байденом.
 
Кунс також додав, що тим часом у українців закінчується паливо, зброя та боєприпаси, тому Конгрес має діяти “в терміни, які матимуть значення”, додав він. Оскільки поле битви зайшло в глухий кут, а конфлікт в Україні затягується вже третій рік, колись широка підтримка України дає тріщини, оскільки кремль робить ставку на те, що зможе пережити прихильників Києва у США та Європі, повідомляє видання.
 

Республіканська боротьба та жорсткі вимоги загрожують підштовхнути Конгрес до розгляду останньої партії боєприпасів та озброєння у новому році, незважаючи на попередження представника національної безпеки Білого дому Джона Кірбі про те, що США “наближаються до кінця шляху” щодо ресурсів, доступних для України.

“Це активний фронт, і наша здатність продовжувати підтримувати Україну перебуває під дедалі більшою загрозою”, – сказав Кірбі.
 
Впливові прихильники України в Конгресі заявили, що вони, як і раніше, впевнені у більшій допомозі США. Голова палати представників із закордонних справ Майкл Маккол заявив, що “немає жодних шансів”, що допомога не буде схвалена. Він також додав, що це “дуже важливо”,
 
Але це буде політично складно для спікера Палати представників Майка Джонсона, який справляється з негативною реакцією серед консерваторів. Багато з них виступають проти допомоги Україні, і достатня кількість з них може повалити Джонсона, як вони це зробили з його попередником Кевіном Маккарті.
 
Представник Чіп Рой, республіканець від Техасу, член партії “Свободи”, попередив про “проблеми в так званому раю”, якщо лідери республіканців дозволять проголосувати за допомогу Україні, не виконуючи при цьому вимог ультраконсерваторів про зміну імміграційної політики.
 
Допомога Україні від США: що відомо

1 жовтня Конгрес США ухвалив законопроект про тимчасовий бюджет. Він не включав нового фінансування допомоги Україні, оскільки таку ініціативу вирішили розглядати окремо. 15 листопада бюджет у такому вигляді було схвалено.

Сенат США все ж може розглянути допомогу Україні та Ізраїлю після Дня подяки – 23 листопада. Як пише CNN, про це заявив старший сенатор США Чак Шумер. За його словами, об’єднаний пакет, який включає допомогу Ізраїлю, Україні, Тайваню та засоби безпеки американського кордону, буде розглянутий після Дня подяки.
 
При цьому лідер республіканців у Сенаті США підтримав тимчасовий бюджет без надання допомоги Україні, щоб уникнути шатдауну. Але оскільки Конгрес схвалив тимчасовий бюджет, то до січня не розглядатимуть пропозицію щодо допомоги Україні та Ізраїлю.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я