Політика Віртуальний саміт G20 відбудеться 22 листопада

Віртуальний саміт G20 відбудеться 22 листопада

206
0
G20 summit or meeting concept. Row from flags of members of G20 Group of Twenty and list of countries in a conference room. 3d illustration
Новий віртуальний саміт G20 відбудеться у середу, 22 листопада. На засіданні будуть представлені ключові підсумки та пункти дій, що були узгоджені на щорічному зібранні у вересні 2023 року під головуванням Індії. Окремо розглянуть питання впливу російсько-української війни та конфлікту Ізраїлю та ХАМАС.
 

Міністерство закордонних справ Індії заявило, що майбутній саміт сприятиме ефективному виконанню рішень, прийнятих на щорічному саміті блоку в Нью-Делі понад два місяці тому. Зазначається, що обговорення, які відбулися під час другого саміту “Голос глобального півдня”, що проходив в Індії, також будуть використані для обговорень на саміті G20 у листопаді.

Під час головування Індії у G20 блоку вдалося зробити значний рух вперед у сферах цифрової громадської інфраструктури, кліматичного фінансування, чистої енергії та забезпечення сталого розвитку, стверджується в анонсі заходу. Наприкінці саміту G20 у Нью-Делі у вересні прем’єр-міністр Нарендра Моді оголосив, що Індія проведе віртуальний саміт лідерів угруповання до закінчення свого президентства.
 
“На виконання цього оголошення віртуальний саміт лідерів G20 під головуванням прем’єр-міністра відбудеться 22 листопада”, – йдеться у повідомленні МЗС Індії.
 

Протягом останніх кількох років Індія позиціонувала себе як країну, яка помічає проблеми, виклики та прагнення глобального Півдня або країн, що розвиваються. Особливо це стосувалося африканського континенту.

“Слід нагадати, що на саміті G20 у Нью-Делі було одностайно прийнято Декларацію лідерів G20 у Нью-Делі. Віртуальний саміт розгляне ключові питання, вибере пункти дій із саміту в Нью-Делі, а також огляне події з того часу”, – зазначено у повідомленні.
 
Спільна декларація G20, оприлюднена 9 вересня, розглядалася як значна дипломатична перемога Індії. Ввжається, що вона здійснила прорив в українському конфлікті на тлі побоювань, що саміт може не оприлюднити документ через різкі розбіжності з цього питання.
 
“Очікується, що віртуальний саміт G20 також сприятиме ефективному виконанню різних рішень G20, у тому числі через відповідні національні та міжнародні платформи”, – заявили в МЗС.
 
Декларація G20: про Україну і не тільки
У спільній заяві “великої двадцятки” за підсумками саміту G20 ухвалили ряд важливих рішень. Мова йшла про таке:
 
Країни визнають “різницю поглядів” та оцінок ситуації в Україні серед членів групи;
Лідери G20 закликають усі держави дотримуватися статуту ООН та принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність та суверенітет;
Країни “двадцятки” відзначають вирішальне значення “мирного вирішення конфліктів” та діалогу між протиборчими сторонами;
G20 рішуче виступає проти будь-якого застосування будь-яких видів ядерної зброї або схожих загроз (хімічна, бактеріологічна зброя, etc);
Лідери G20 закликали до повного відновлення зернової угоди для забезпечення постачання продовольства та добрив як з України, так і з росії.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я