Новини Для того, щоб українці не відчували себе обдуреними потрібен прозорий тариф!

Для того, щоб українці не відчували себе обдуреними потрібен прозорий тариф!

309
0

 Все дорожчає, а скоро і тарифи на газ і тепло зростуть – завела розмову пенсіонерка в тролейбусі. – А як ви хотіли, мусить же ж якось країна з кризи вийти? Нам залишається лише зціпити зуби і перетерпіти – відповідає їй сусідка. – Так то воно так, нам терпіти не вперше, але було б знаття за що ми такі великі гроші переплачуємо – підсумувала бабуся.

Все дорожчає, а скоро і тарифи на газ і тепло зростуть – завела розмову пенсіонерка в тролейбусі. – А як ви хотіли, мусить же ж якось країна з кризи вийти? Нам залишається лише зціпити зуби і перетерпіти – відповідає їй сусідка. – Так то воно так, нам терпіти не вперше, але було б знаття за що ми такі великі гроші переплачуємо – підсумувала бабуся.

Важкий рік випав на долю українців, однак «мусимо перетерпіти»!

А між тим, 1 травня уряд планує підвищити ціни на газ для населення наполовину, а подекуди – на 73%. Крім того, з 1 липня зростуть тарифи на тепло: на 25-40%.

Борги НАК "Нафтогаз Україна", який сьогодні на межі банкрутства, змусили нове керівництво країни піти на такий нелегкий крок.

Щоб трохи злагодити важку ситуацію, уряд обіцяє українцям програми субсидій і компенсацій.

Вартість тарифів різна?

Ціна на газ зростатиме по-різному для різних категорій споживачів: залежно від того, чи є у будинку центральне опалення і скільки газу використовує сім’я.

Найбільше підвищення торкнеться тих, хто живе без центрального опалення: їм тариф піднімуть на 73%.

Ті, хто споживає до 2,5 тис. кубів газу – тобто мешканці звичайних двокімнатних квартир з центральним опаленням – платитимуть за газ на 48% більше.

Для тих домогосподарств, яким потрібно до 6 тис. кубів (це трикімнатні квартири і будинки площею до 100 кв. м.), ціни підвищать на 63%.
За обсяги понад 6 тис. кубів треба буде платити на 62% більше, ніж зараз.

Найменше піднімуть тарифи мешканцям невеликих квартир.

Однак цим все не закінчеться! Тарифи на газ підвищуватимуться щороку упродовж наступних чотирьох років, причому в один і той самий день – 1 травня.

Тарифи на тепло піднімуть з липня. "Але оскільки 90% населення платить в опалювальний сезон, то платіжки з підвищеними цінами люди одержать лише в листопаді цього року.

Ціни на тепло також зростуть диференційовано: для квартир і будинків із центральним опаленням підвищення становитиме 25%, з індивідуальним опаленням – 40-45%.

Ще більше піднімуться тарифи для мешканців великих приватних будинків: на 50% для будинків площею від 100 до 300 кв. м, і на 62% – для ще більших будівель.


Субсидії та компенсації

Українців заспокоюють: 4,5 млн громадян не відчують підвищення цін завдяки соціальним програмам уряду.

Програма субсидій для незаможних діятиме і далі, причому її ще більше розширять: із 809 тисяч родин до майже мільйона.

Ще 3,5 мільйонам домогосподарств – це 20% українських сімей – у повному обсязі компенсуватимуть різницю між старими і підвищеними тарифами.

Чому зростають ціни?

З 1 квітня Росія повернула високі ціни на газ: 385 доларів за тисячу кубометрів.

"Тому в нас немає іншого виходу, як сказати Україні правду: в сьогоднішніх умовах ми зобов’язані підняти тарифи на енергоносії для того, щоб не збанкрутувала країна", – заявляє Арсеній Яценюк.


Прозорі тарифи!

Повертаючись до розмови двох жіночок в тролейбусі: праві вони обидві.

В остаточному підсумку українці зрозуміють і вже розуміють складність ситуації. І якщо правильно пояснити необхідність такого рішення, передбачивши одночасно компенсації з комунальних платежів для найменш забезпечених верств населення, то люди приймуть і більш високі ціни.

Упевнена, українські громадяни сприйняли б підвищені тарифи з легкістю, якби існував прозорий обґрунтований тариф, була поліпшена якість послуг і, головне, якби вони розуміли, що ці гроші витрачаються за призначенням. Однак величезна проблема в тому, що люди думають, що ці кошти йдуть у велику чорну діру. І це саме те, про що представники міжнародного співтовариства постійно говорили українській стороні останніх кілька років. Доводиться констатувати, що, попри існування цієї проблеми, окрім прийняття закону про ринок газу в 2010 році, якогось серйозного прогресу щодо поліпшення прозорості у цій сфері протягом останніх трьох років не досягнуто. Але без підвищення прозорості «Нафтогазу» дуже важко «продати» тарифну реформу населенню».

Люди мають стати співучасниками творення тарифу. Тільки якщо міська і обласна влада об’єднавшись, залучать до системи творення тарифної сітки громадськість (територіальні громади), а також відділ цін та антимонопольний комітет, що контролюватимуть доцільність тих чи інших рішень, прийметься дійсно обґрунтований тариф, який в результаті задовольнить споживачів.

В іншому випадку, українці відчуватимуть себе обдуреними.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я