Сфера ЖКГ Чи зможе Україна забезпечити себе світлом взимку: у Міненерго пояснили

Чи зможе Україна забезпечити себе світлом взимку: у Міненерго пояснили

572
0

Україна під час опалювального сезону 2023 – 2024 зможе задовольнити свої потреби у виробленні електроенергії. Навіть якщо будуть російські атаки, як торік.
Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. Він наголосив, що в Україні зараз запроваджуються нові методи підвищення енергопостачання.

Чи зможе Україна забезпечити себе електроенергією взимку

За словами Галущенка, попри труднощі під час ремонту енергосистеми через російські обстріли, Україна зможе до початку опалювального сезону забезпечити 1,7 ГВт генеруючих потужностей.

На сьогодні в Україні запроваджуються нові методи підвищення енергопостачання. Водночас Галущенко закликав враховувати, що наша держава завдяки збільшенню та покращенню систем протиповітряної оборони краще захищає небо, ніж минулого року.

Які будуть масштаби російських атак – невідомо. Однак міністр впевнений, що Україна буде готова провести необхідний ремонт. Водночас Галущенко закликав усіх враховувати, що генератори та павербанки – зайвими не будуть.

Я кажу всім, щоб вони були. Майте, купуйте, а ми робимо все, щоб вони вам не знадобилися,
– наголосив глава Міненерго.

Чи вимикатимуть українцям світло у серпні

Нещодавно в Укренерго відповіли на запитання, яке хвилює усіх українців: чи варто готуватися до вимкнень світла у серпні 2023 року. На щастя, прогноз – обнадійливий.

Так, Володимир Кудрицький – голова правління НЕК “Укренерго” – розповів, що вимкнень світла у серпні наразі не прогнозують. Водночас цей місяць буде важким для енергосистеми України.

“Особливо важкими будуть найближчі тиждень-два. Але наразі ми не прогнозуємо відключення споживачів. Ми розраховуємо, що справимося зі збільшеним навантаженням на енергосистему навіть в умовах зменшеної кількості блоків електростанцій в роботі”, – зазначив Кудрицький.

Окупанти можуть протягом зими завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі України, припускає глава держави.

Російські загарбники протягом цієї зими можуть завдавати ударів по українській енергетичній інфраструктурі.

“Сьогодні вже 522 день як триває так звана “спеціальна воєнна операція”, яку російське керівництво розраховувало на тиждень-два. Україна стає міцніше. Поступово війна повертається на територію Росії, до її символічних центрів та військових баз. І це неминучий природній та абсолютно справедливий процес”, – наголосив голова держави.

Він вважає, що цієї зими, як і торік, “російські терористи ще можуть бити по нашій енергетиці, по критичних об’єктах”.

“Сьогодні ми обговорили із громадами поточний стан підготовки усіх можливих сценаріїв”, – резюмував Зеленський.

Глава держави повідомив, що також було обговорено питання термінової відбудови, у тому числі енергетики і різних систем забезпечення життя в громадах.

#ГолосНароду

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я