Політика У Саудівській Аравії відбудеться зустріч з питань миру в Україні

У Саудівській Аравії відбудеться зустріч з питань миру в Україні

306
0

Найближчим часом у Саудівській Аравії відбудеться зустріч, присвячена питанням миру в Україні.

Факт її організації підтвердив глава Офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі.

Участь у зустрічі візьмуть радники лідерів як країн-союзників України, так і нейтральних держав.

Єрмак заявив, що зараз Україна працює над тим, щоб залучити до переговорів максимальну кількість партнерів з країн Заходу і Глобального Півдня.

Готуємо наступну зустріч радників лідерів держав щодо реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського, яка незабаром відбудеться у Саудівській Аравії. Про це сказав у виступі на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбулося в Івано-Франківську.

Нагадаю, що перша зустріч в такому форматі, яку ми готували, відбулася в червні у Копенгагені.

Під час зустрічі, над підготовкою якої працюємо, ми плануємо говорити про десять основоположних пунктів Формули миру, впровадження яких дозволить забезпечити не тільки мир для України, але й створить механізми для протидії майбутнім конфліктам у світі.

Кожен пункт Формули миру Президента Володимира Зеленського, сьогодні обговорюється в індивідуальному та груповому форматі з представниками вже понад 50 країн світу практично на щотижневій основі.

Саме український мирний план має бути взятий за основу, тому що війна точиться на нашій землі.

В процесі наших консультацій ми прагнемо врахувати будь-які думки та позиції, що не суперечать ключовим принципам міжнародного права та положенням Статуту ООН.

Для реалізації Формули Миру Володимира Зеленського, ми використовуємо трифазну структуру.

Перша фаза – це зустрічі з послами, акредитованими в Україні, які присвячені докладному розгляду кожного з пунктів Формули миру.

Друга фаза – Україна ініціює зустрічі радників з національної безпеки з метою пошуку оптимальних формулювань та механізмів імплементації українського мирного плану.

Третьою фазою узгодження Формули миру стане установчий Глобальний саміт на рівні лідерів держав, який міг би відбутися до кінця року.

Як зазначив Президент Зеленський наш вибір – це об’єднання світу навколо України. Свідчення цього вибору наочні: ми залучаємо країни і Заходу, і Сходу, і Півночі, і Півдня.

росія має піти з нашої землі. Це ключовий момент. Продовжуємо працювати. Слава Україні!

Першими про проведення такої зустрічі повідомили у The Wall Street Journal. За даними журналістів, вона пройде 5-6 серпня у Джідді. На саміт було запрошено до 30 західних країн, що розвиваються, включаючи Індію, Бразилію, Індонезію, Єгипет і Мексику.

Варто зазначити, що перша зустріч у такому форматі відбулася у червні у Копенгагені.

Раніше повідомлялося, що Україна працює над організацією повноцінного Саміту миру. Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що приблизну дату та місце проведення такої зустрічі вже визначено.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я