На голову Новини Чотирьом тисячам Вінничан принесли шокуючі платіжки за газ

Чотирьом тисячам Вінничан принесли шокуючі платіжки за газ

165
0

Вінничани отримали завищені у кілька разів платіжки за газ.

 Суми коливались від 200 до 1000 гривень в залежності від кількості мешканців квартири, повідомляє Vlasno.info.

– В мене тільки газова плита, прописана в квартирі одна, то мені нарахували 207 гривень. А сусідам тисячу нарахували, бо їх п’ятеро. Сусідка в шоці, бо їй треба усю пенсію віддати, – каже вінничанка Олена. – Прийшла сьогодні у ЖЕК, а там говорять, що якійсь суд прийняв рішення про відміну зниження споживчих норм на газ. І тепер тим, в кого немає лічильника, треба цю різницю заплатити. Я заплатила.

У прес-службі “Вінницягаз” заявили, що ці платіжки розробляли у тестовому режимі, а розіслали їх через технічний збій.

– Поки що Кабмін ніяких вказівок і роз’яснень щодо цієї постанови суду нам не надав. Тому ми порахували різницю у тестовому режимі для частини споживачів. Але сталася якась технічна помилка, і цих чотири тисячі споживачів отримали завищені платіжки, – говорить керівник прес-служби “Вінницягаз” Оксана Поліщук. – Платити по ним поки що не потрібно, вночі вже надрукували нові платіжки, без урахування цієї різниці. Тим, хто вже заплатив, хвилюватись не варто. Після роз’яснень Кабміну кошти підуть або в рахунок оплати різниці, або в рахунок майбутніх платежів.

Також Оксана Станіславівна запевняє, що жоден з облгазів не подавав заяву до суду щодо збільшення норм споживання газу.

– В суд на Кабмін подали споживачі, які скаржились на несправедливе нарахування оплати за газ споживачам без лічильника. Вони виявили, що ті платять набагато менше, ніж ті, в кого лічильник є. Відтоді почалась хвиля масових відмов від лічильників. Особливо в тих, в кого є плита і колонка, – розповідає Оксана Поліщук. – Ці споживачі виграли три рівні судів: окружний адміністративний Києва, Апеляційний та Вищий адміністративний. Тепер рішення за Кабміном.

Вінницькі юристи зазначають, що рішення Вищого адміністративного суду не підлягає оскарженню. Тому споживачам прийдеться платити по цим рахункам. Питання тільки в тому, чому споживачі повинні сплачувати заднім числом, а не від дати ухвали останнього суду.

 

Vlasno.info.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я