На голову Новини Через анексію Криму відкладено запуск першого українського супутника зв’язку

Через анексію Криму відкладено запуск першого українського супутника зв’язку

106
0

 Запуск першого супутника національної супутникової системи зв’язку (НССЗ) «Либідь», відкладений на літо у зв’язку з анексією РФ Криму, зміщений на кінець року з технічних причин.

 Запуск першого супутника національної супутникової системи зв’язку (НССЗ) «Либідь», відкладений на літо у зв’язку з анексією РФ Криму, зміщений на кінець року з технічних причин.

Про це повідомило джерело в ракетно-космічній галузі, інформує «DT.UA».

«Старт «Либіді» не скасовано. Ми відклали на кінець року пуск, який був перенесений у зв’язку з подіями в Криму з весни на літо. На цей раз строки пуску коригуються з технічних причин: старт перенесено у зв’язку з необхідністю доопрацювання космічного апарату російським виробником», – сказав співрозмовник агентства.

«На сьогоднішній день прийнято рішення про те, що управління КА «Либідь» буде вестися з Києва», – додав він.

Спочатку підготовка наземної інфраструктури станції управління супутником велася в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) в Євпаторії, однак у зв’язку з анексією РФ Криму, українська сторона змушена вирішувати питання про перенесення наземної станції управління в інший пункт.

«Ми вже поставили питання перед російською стороною про повернення нашого обладнання, що залишилося на анексованої території», – зазначив він.

Контракт між ДКАУ та канадської MacDonald Dettwiler and Associates (MDA) на створення супутника національної супутникової системи зв’язку (НССЗ) «Либідь» був підписаний у грудні 2009 року. Згідно з контрактом, MDA виступає головним підрядником по створенню системи. Супутник створюється на платформі Express 1000НТ ВАТ «Інформаційні супутникові системи імені академіка Решетньова» (ІСС, РФ)

Фінансування проекту забезпечується за рахунок кредиту Канадського експортного агентства (EDS) у розмірі 254,6млн дол., залученого під гарантії уряду України влітку 2009 року. Договір про розміщення українського супутника на орбіті був підписаний у березні 2012 року держадміністраціями зв’язку України (Держспецзв’язку) і Франції.

За даними ДКАУ, планується, що КА «Либідь» буде працювати на геостационароной орбіті в орбітальній позиції 48 градусів східної довготи з використанням трьох променів: євро-українського, західно-африканського і індійського, які в загальній складності зможуть забезпечувати трансляцію до 900 телевізійних каналів.

Нагадаємо, запуск супутника планується забезпечити за допомогою української РН «Зеніт-3SLБФ» з космодрому «Байконур» (Казахстан). Раніше пуск планувався на кінець квітня поточного року.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я