Новини «Beatles» проти «Першої вчительки» – вінницькі архітектурні баталії

«Beatles» проти «Першої вчительки» – вінницькі архітектурні баталії

366
0

 Ще в 2013 році ветеран архітектурно-будівельної галузі Віталій Гуменюк звернувся із пропозицією до міського голови Володимира Гройсмана, про встановлення скульптури «Перша вчителька» на невеликій площі  біля фізико-матиматичної гімназії №17.

Наше місто завжди славилось гучними суперечками між владою та народом. Перераховувати всі – немає сенсу, але згадати «шевченківський» скандал мусимо: це той випадок, коли місцева влада, не зважаючи на тисячні прохання і акції протесту вінничан, поставила пам’ятник Тарасу Шевченку не на площі Театральній (Небесної Сотні), як того хотіла громадськість, а у глухому закутку Музейної площі, як того хотів міський голова.

 

Вщухло. Переболіло. Маємо нове архітектурне протиріччя.

Ще в 2013 році ветеран архітектурно-будівельної галузі Віталій Гуменюк звернувся із пропозицією до міського голови Володимира Гройсмана, про встановлення скульптури «Перша вчителька» на невеликій площі біля фізико-матиматичної гімназії №17.

Враховуючи той факт, що щодня на цій площі відпочивають сотні гімназистів, а зранку і вечері вони проходять повз цієї площи, архітектор вважає за доцільне поставити саме тут цю невелику скульптуру, яка б надихала і вводила б у світ приємних спогадів і дорослих і малих.
Адже перша вчителька – особлива для кожної людина, це ж як друга мати, яка ніколи не забуваєтся.

Тоді Віталію Гуменюку відповіли у міській раді, що ідея зі встановленням «першої вчительки» гідна уваги, мало того така скульптура «викликала б позитивні емоції у вінничан», але … навіть на таку невелику скульптурну композицію у міському бюджеті немає грошей.

Автор «першої вчительки» залишився з подякою за небайдуже ставлення до рідного міста. На цьому й розішлись.

Однак, в серпні 2014 року Віталій Гуменюк дізнався з додатку «33 каналу» «МІГ», що на місці, де мала бути «Перша вчителька» встановлять сучасну арт-композицію «Beatles». Запропонував поставити «Бітлів» біля гімназії головний архітектор міста Олександр Рекута, мовляв таким чином ми окультуримо центральний сквер міста.

Арт-композиція буде виготовлена із дорогих сучасних матеріалів: оргскла, металу, пластику, сплавів. Четвірка Beatles буде людського зросту, підсвічуватиметься чотирьма променями, які символізуватимуть музикантів, а розташують їх на напівкруглій сцені з назвою відомого хіта «Yellow Submarine».

Загалом-то непоганий задум, але чи доречно розміщувати «Beatles» під вікнами фізико-матиматичної гімназії?

За задумом головного архітектора міста Олександра Рекути «Beatles» щогодини співатимуть свої шлягери.

Його колега Віталій Гуменюк вважає, що це відволікатиме увагу гімназистів та заважатиме навчальному процесу. Адже писати диктант та слухати відому «Yesterday» одночасно, певно, буде не дуже зручно.

Ще один невеликий, але значущий факт зацікавив архітектора Гуменюка: чому це на маленьку скульптуру «Перша вчителька» грошей не знайшлось, а на дороговартісну повноціну «великолепную четверку» гроші є.

– Європеїзація міста йде не тим шляхом – робить висновки Віталій Гуменюк, – такими темпами ми забудемо не лише, що маємо поважати мамину пісню, слово Вчителя, що в принципі, є основою основ, а й те, що ми українці, і що ми маємо своїх знаменитостей, своїх героїв, нам чужі непотрібні…

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я