На голову Економіка Банки не повинні нараховувати військовим проценти за кредитами! — НБУ

Банки не повинні нараховувати військовим проценти за кредитами! — НБУ

539
0

У Нацбанку підкреслили: банки не повинні нараховувати військовослужбовцям проценти за кредитом та штрафи за несвоєчасне погашення під час проходження військової служби!

“Це вимоги законодавства, а саме – ЗУ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей” (пункт 15 статті 14).

Це означає, що кредит військовослужбовця фактично “заморожується” на час проходження ним військової служби. Військовий має змогу тимчасово не виплачувати тіло кредиту, а банк не нараховує проценти та штрафи за прострочення виплат”, – йдеться у повідомленні.

У НБУ додали, що упродовж 5 місяців отримали понад 100 звернень військовослужбовців, які скаржаться на нарахування банками відсотків та штрафів за їх кредитами в період військової служби.

“На початку 2020 року такі звернення почастішали. Усього військовослужбовці поскаржилися до НБУ на 17 банків”, – заявили в Нацбанку.

“Норми, які звільняють військовослужбовців від нарахування відсотків, штрафів та пені на час проходження військової служби, розповсюджуються не лише на банки, а й на небанківські фінансові установи.

Національний банк поки не є їх регулятором, але отримує звернення від військовослужбовців, у тому числі й щодо порушень законодавства небанківськими фінустановами”, – пояснили в регуляторі.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.