На голову Економіка Уряд роздасть 4 мільярда держпідтримки аграріям на 2020 рік. Але…

Уряд роздасть 4 мільярда держпідтримки аграріям на 2020 рік. Але…

428
0

4 мільярда державної підтримки аграріїв будуть спрямовані на здешевлення кредитів, компенсацію вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва та інше…

Про це повідомляє прем’єр-міністр олексій Гончарук на своєму Telegram-каналі.

 

Згідно з проектом постанови Кабінету міністрів, з коштів по даному напрямку, зокрема, планується компенсувати вартість введених в дію близько 50 тваринницьких ферм і комплексів, а також вартість будівництва п’яти тваринницьких об’єктів за рахунок залучених кредитних ресурсів в 2018-2019 рр.

У документі наголошується, що на часткову компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва буде виділено 1 млрд грн.

Тим часом, згідно з пояснювальною запискою, в 2019 році за даним напрямком 9,5 тис. сільськогосподарських товаровиробників купили 26,07 тис. од. техніки та обладнання на загальну суму 5,8 млрд грн.

На здешевлення кредитів планується направити 1,2 млрд грн, що, за підрахунками уряду, дозволить здешевити кредити в загальному обсязі понад 15,5 млрд грн, в тому числі 7,2 млрд грн – короткострокові кредити, 8,3 млрд грн – середньострокові і довгострокові.

Для фінансової підтримки розвитку фермерських господарств буде виділено 185 млн грн, для розвитку садівництва, виноградарства, і хмелярства – 400 млн грн.

Ще 215 млн грн планується направити сімейним фермерським господарствам додаткової фінпідтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб.

Українські аграрії в 2019 році в рамках програми держпідтримки придбання вітчизняної техніки і обладнання придбали їх на суму понад 5,77 млрд грн, що на 31,2% більше, ніж в 2018 році.

5 лютого Кабінет міністрів на засіданні ухвалив рішення про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Втім підприємці у соцмережах цю новину коментують досить емоційно і прямо:

Михаил Игоревич

По фопам уже дают мля, ПриватБанк сказал при обращении к ним, есть такая программа, но если у вас нечего поставить в заставу (магазин ваш в селе, никому нах не нужен) машина только не старше 8 лет, кароче очередная лажа🤦
Михаил Игоревич

Пздц какие здешевлення кредытив когда они хотят чтобы фермера сначала внесли 30% от суммы кредита, а только потом может быть получится взять кредит, лохотрон высшего уровня 🤦🤦🤦🤦
Leo Uxmal

Хорошо уже, что хоть не все отдали порошенковскому дружбану Косюку
Vadim Pikus

Вибачте, але я дивлюся яка ж коротка у всіх пам’ять! Нагадаю: у виборчій компанії ЗЕпрезидент стверджував, що він припинить практику фінансування приватного аграрного бізнесу з боку бюджета держави!!! Що? Забули? Але так прямо ЗЕкандидат і казав, що підтримувати треба тільки малих фермерів, ну і як завжди звинувачував Порошенко. І ось на тобі! Ще чергова брехня…..
Oles Vasylenko

8-ти мільйонам Сільських трударів дісталося по 21 Гривні на сім‘ю . Як не соромно уряду Гончарука так обманювати селян. Левова частка дісталась Косюкам і агрохолдингам. А ще хочуть за безцінь скупити паї, щоб викинути селянина під чужий тин жебракувати