Політика Байден розповів, про що домовився із Сі

Байден розповів, про що домовився із Сі

345
0

Серед трьох головних тем переговорів двох лідерів була війна в Україні і відмова Росії її завершити.

Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін під час переговорів у Сан-Франциско домовилися відновити військову комунікацію на високому рівні та співпрацювати в боротьбі з наркотиками. Про це Байден заявив під час підсумкової пресконференції в за результатами зустрічі, повідомляє CNN.

Президент США позитивно оцінив перемовини з китайським лідером, під час яких обговорювалися питання, що відповідають інтересам обох країн, а також глобальні виклики, в тому числі війна РФ проти України.

“Я вважаю, що це – одні з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали”,- сказав Байден, підкресливши, що мав досвід спілкування з Сі Цзіньпінем на різних посадах впродовж понад десяти років.

Американський лідер також зазначив, що завдяки дипломатичним зусиллям високого рівня між двома країнами, які мали місце протягом останніх місяців, було досягнуто “важливого прогресу”.

У цьому зв’язку він повідомив, що після багатьох років відновлено співпрацю між США й Китаєм у боротьбі з торгівлею наркотиками. Зокрема, досягнуто домовленості щодо зменшення потоку хімічних речовин і готових пігулок, зокрема, фентанолу, з Китаю до Західної півкулі.

“По-друге, і це критично важливо: ми відновлюємо прямі контакти між військовими”, – зазначив Байден. По-третє, за його словами, країни домовилися проводити зустрічі на рівні експертів, щоб обговорити ризики та безпекові питання, пов’язані зі штучним інтелектом.

Байден також повідомив, що під час переговорів із Сі відбувся “обмін думками щодо регіональних і глобальних питань”, у тому числі стосовно відмови Росії припинити жорстоку війну проти України, а також конфлікту в секторі Гази.

Глава Білого дому нагадав, що між Китаєм і США існує конкуренція в багатьох питаннях. Але, за його словами, необхідно конкурувати відповідально, аби це не переросло в конфлікт.

При цьому Байден зазначив, що там, де інтереси обох країн збігаються, вони будуть працювати разом.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я