Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Коломойський не зможе повернути собі ПриватБанк: націоналізацію остаточно визнали законною

Коломойський не зможе повернути собі ПриватБанк: націоналізацію остаточно визнали законною

298
0
Націоналізація ПриватБанку у 2016 році була законною, тому банк неможливо повернути колишнім власникам. Це у середу, 15 листопада, підтвердив шостий апеляційний адміністративний суд Києва. ПриватБанк залишиться державним банком.
 

Про це повідомила пресслужба НБУ. Зазначається, що провадження у справі, яка тягнулась декілька років, закрите.

Так, апеляційний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) від 18 квітня 2019 року, яким тоді задовольнили позов колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до НБУ, Кабміну, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Те рішення ОАСК скасовувало рішення держави про націоналізацію банку та називало його протиправним.
 
“Національний банк вітає рішення суду апеляційної інстанції. Рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Сьогодні, через 6 років, суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам, на докапіталізацію якого держава витратила понад 155 мільярдів гривень”, – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.
 
Націоналізація ПриватБанку: деталі справи

ПриватБанк передали у власність держави 18 грудня 2016 року через його неплатоспроможність. НБУ зафіксував проблеми із достатністю рівня капіталу, кредитним портфелем та виконанням нормативів установою й порекомендував власникам ПриватБанку вжити відповідних заходів. Акціонери банку не виконали взяті на себе зобов’язання, тому відбулася націоналізація, яка дала змогу уникнути системних ризиків для банківського сектору та зберегла фінансову стабільність в країні.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського визнав протиправною націоналізацію ПриватБанку. 24 травня 2019 року НБУ подав апеляційну скаргу.
 
2 березня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд зупинив провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України справи за позовом 64 народних депутатів. 1 червня 2022 року Верховний Суд скасував ухвалу про зупинення провадження по цій справі, що дало змогу продовжити розгляд справи в суді апеляційної інстанції. А вже 15 листопада 2023 року націоналізацію ПриватБанку визнали законною та унеможливили повернути його колишнім власникам. Провадження у справі закрите.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я