На голову Новини Життя без субсидій: за що українців вже почали позбавляти пільг

Життя без субсидій: за що українців вже почали позбавляти пільг

129
0

З минулого тижня українцям стали активно відмовляти в наданні субсидій на житлово-комунальні послуги: тепло, електрику, газ.

Вступили в силу нові правила, які за визнанням самих чиновників, повинні зменшити число претендентів на держдопомогу відразу на 20-25%, до 5-5,5 млн осіб , інформує   hvylya.net

Так що умови надання пільг переглянули серйозно. Всього за вісьмома пунктами, три з яких: 

Зниження соціальних норм споживання енергії (тепла, електрики і газу). Зміна оцінки доходу сім’ї: аналізує не середньорічні, а середньомісячні заробітки. Введення заборони на субсидію при наявності заборгованості при оплаті комунальних послуг – від двох місяців.

А також:

Зменшення термінів опалювального сезону, на який видається субсидія. Списання переплати за ЖКГ – заощаджений сім’єю більше не накопичується на її рахунку, а списується. Субсидії дозволили отримувати на дачі, причому без прописки. Розмір субсидій збільшується для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних громадян; Про зміну робочого статусу субсідіанта, складу зареєстрованих осіб в житло, тепер потрібно звітувати. Без стимулів за новими нормативами. 

Це матиме практичні наслідки.

Так, якщо раніше субсидія на опалення, наприклад, квартири в 60 кв.м покривала 330 кубометрів газу, то зараз знижку нарахують тільки на 300 «кубів», а за час, що залишився 30 кубометрів доведеться доплатити, згідно з діючим тарифом, трохи більше 200 грн.

У такій же квартирі з центральним опаленням субсидія тепер покриває 2,5 Гкал тепла, замість 3,28 Гкал. Різниця обійдеться приблизно в 1,4 тис. Грн.

Чиновники запевняють, що людям буде досить і нових нормативів.

Скоротився і сам опалювальний сезон: якщо раніше субсидія призначалася з 1 жовтня по 30 квітня, то тепер – з 15 жовтня по 15 квітня.

При цьому економію більше не заохочують: коли сім’я споживає менше позначених нормативів, зекономлений нею залишок більше не записують на рахунок (щоб витратити його в майбутньому), а просто списують. Він йде назад в бюджет. І в майбутній місяць можна буде вийти за рамки нормативу.

На субсидію тепер не можуть претендувати боржники, які не розраховувалися за комунальні послуги більше двох місяців. Пільги не заберуть тільки якщо домовитися про реструктуризацію заборгованості.

Дохід для розрахунку субсидій тепер будуть брати з розрахунку середньомісячного доходу сім’ї, а не річного. Через це «відпадуть» ті, хто отримував низькі зарплати, оскільки з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата офіційно встановлена ​​в розмірі 3 200.

«Також під скорочення субсидування потраплять сім’ї, в яких є студенти – їх дохід, при оформленні субсидій вважається рівним 3 200 грн, і безробітні, дохід яких прирівнюється до 6 400», – зауважив у розмові з UBR.ua експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

Тепер пільговики (пенсіонери, студенти, учні, військові строкової служби) зобов’язані підтверджувати розмір своїх доходів кожен опалювальний і неопалювальний період.

Щоб не втратити субсидію доведеться звітувати про зміну роботи, хто виписується / прописується в квартиру, про перехід з централізованого опалення на індивідуальне і навпаки. Ще зі списку пільговиків викреслив за дорогі покупки – понад 50 тис. Грн.

Після проходження опалювального сезону, потреба в субсидуванні різко знижується, особливо це стосується газу і опалення, в меншій мірі гарячої води. Тому травень і, тим більше, літні місяців не будуть показовим в розрахунках і числі субсідіантов, кажуть експерти.

«Все зміниться в кінці осені, з новим опалювальним сезоном. Кількість одержувачів різко скоротиться не тільки через зміни нормативів і правил, а й зі зростанням доходів через підвищення зарплат – тільки за перший квартал номінальні зарплати в середньому по Україні зросли на 36,8%. Можна припустити, що на 20% витрати бюджету на субсидії будуть знижені », – зазначив Гаврилечко.

За все незаконно отримані субсидії, за приховування доходів, помилкові дані передбачені штрафи, а отриману допомогу потрібно буде повернути.

Збільшити розмір держдопомоги можна буде сім’ям з пенсіонерами, інвалідами або іншими непрацездатними громадянами: соціальну норму споживання на площу квартири дозволять збільшити з 49 до 75 квадратних метрів.

Крім того, на субсидію зможуть претендувати також жителі садових будинків і дачних кооперативів, які до сих пір не могли отримувати пільгу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я