На голову Новини Жити в Україні в тричі дорожче, ніж в ЄС

Жити в Україні в тричі дорожче, ніж в ЄС

244
0

 Якщо порівняти зарплати в ЄС і Україні то виходить дуже цікава картина: середня погодинна зарплата в цілому по Європі становить 23,10 євро (245-255 грн) і коливається залежно від регіону, в Україні ж середня погодинна зарплата приблизно 19-20 грн.

 Якщо порівняти зарплати в ЄС і Україні то виходить дуже цікава картина: середня погодинна зарплата в цілому по Європі становить 23,10 євро (245-255 грн) і коливається залежно від регіону, в Україні ж середня погодинна зарплата приблизно 19-20 грн. Нагадаю, що середня зарплата по економіці за січень-липень цього року становить 3 215 грн. Мінімальна зарплата з 1-го січня 2013 р – в 1147 грн, погодинна – 6,88 грн. Тобто європейці заробляють у середньому в 12 разів більше українців. А витрачають на себе – тільки в 4 рази більше.

Про що це говорить? Та про те, що по відношенню до своїх зарплат (так званий паритет купівельної спроможності) українці витрачають в середньому, на ті ж товари і послуги в три рази більше грошей. Тобто жити в Україні в три рази дорожче, ніж у Європі.

Ми давно вже платимо за все не за світовими цінами, а за місцевоукраїнськими , які часто перевищують світові. В Україні польські яблука і сири, бразильська свинина, єгипетська картопля, литовська буряк, турецький трикотаж коштують дешевше місцевих аналогів. А багато речей – значно дорожчі, ніж в сусідніх країнах. Одяг та взуття, побутова техніка та автомобілі в Україні продаються за такими цінами, що в сусідніх Польщі чи Чехії на ті ж гроші можна було б купити все в подвійному – потрійному розмірі.

Нашим політикам і чиновникам давно час припинити розповідати казки про те, що якщо ми рухаємося в бік ЄС, то у нас повинні бути і європейський ціни. Вони у нас і так уже вищі. А доходи залишаються українськими. І до економіки це взагалі ніякого відношення не має. Чиста політика.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я