На голову Новини Заступник генпрокурора України Віталій Касько пішов у відставку через корупцію та кругову...

Заступник генпрокурора України Віталій Касько пішов у відставку через корупцію та кругову поруку у відомстві

173
0

Заступник генпрокурора України Віталій Касько написав рапорт про відставку за власним бажанням, пояснивши такий крок корупцією і “круговою порукою” у відомстві.

Пан Касько став відомим улітку 2015 року, коли очолювана ним та Давідом Сакварелідзе Генеральна інспекція розпочала справу проти високопоставлених прокурорів, яку пізніше назвали справою “діамантових прокурорів” через велику кількість готівки та діамантів, вилучених у підозрюваних, пише ВВС

Після затримання першого заступника начальника головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця у пана Каська виник конфлікт з генпрокурором Віктором Шокіним.

Як заявив у нещодавньому інтерв’ю ВВС Україна Віталій Касько, з того часу він не спілкувався з паном Шокіним, а той різними способами заважав його роботі, у тому числі не відпускав у відрядження.

Віталій Касько повідомив, що планує у майбутньому займатись адвокатською діяльністю.

Представник ГПУ Владислав Куценко вже встиг назвати рішення пана Каська піаром.

Корупція та кругова порука

“Керівництво прокуратури остаточно перетворило її на орган, де панує корупція і кругова порука, а будь-які спроби змінити цей стан речей всередині прокуратури відразу і показово переслідуються”, – сказав пан Касько на брифінгу в понеділок.

Він направив рапорт про відставку на ім’я Віктора Шокіна.

“Бути частиною органу, що замість закону толерує тотальне беззаконня, я не можу і не хочу”, – заявив Віталій Касько.

Останньою краплею для відставки Віталія Каська стало розформування Генеральної інспекції прокуратури, яка займалась антикорупційною боротьбою в самій прокуратурі.

Касько

“У лютому ми оголосили Олександру Корнійцю нову підозру, того ж дня генпрокурор Шокін ліквідував слідче управління Генеральної інспекції та забрав у мене всі повноваження, щоб я не міг довести справу до кінця. За кілька днів за штат вивели і всіх прокурорів інспекції”, – заявив пан Касько.

За його словами, слідча команда оголосила підозрюваному у корупції пану Корнійцю нові підозри, що викликало незадоволення генпрокурора.

Серед нових епізодів справи пан Касько оголосив про навчання доньки високопоставленого прокурора у Лондоні за 140 тисяч фунтів, походження яких пояснити складно.

Загалом він висловив незадоволення ситуацією, що суди досі не можуть визначитись, хто з них буде розглядати передану їм ще 4 січня справу “діамантових прокурорів”.

З погодження західних партнерів

Протягом останнього року посол США в Україні Джефрі Пайєтт неодноразово підтримував антикорупційну роботу Віталія Каська.

Також представник США підтримували його кандидатуру під час конкурсу на посаду спеціалізованого антикорупційного прокурора.

“Перед рішенням про відставку я провів консультації з нашими іноземними партнерами, які весь час мене морально підтримували. Ми дійшли спільної думки, що, на жаль, іншого шляху немає”, – повідомив пан Касько про узгодження свого кроку з “іноземними партнерами”.

Ще три тижні тому, під час інтерв’ю ВВС Україна, пан Касько заперечував можливість своєї відставки.

“Поки я можу зробити щось корисне в прокуратурі, я не бачу сенсу у звільненні”, – заявив у січні ВВС Україна пан Касько.

Проте він розповів, що Віктор Шокін перешкоджає його роботі, зокрема, не пускає його у жодні службові відрядження.

касько

“Чи це холодна війна, чи гаряча, чи це конфлікт, краще вирішувати журналістам”, – вважав тоді пан Касько.

До свого звільнення Віталій Касько у прокуратурі займався міжнародною співпрацею, ювенальною юстицією та слідством у Генеральній інспекції прокуратури, яка протидіяла корупції всередині відомства.

Наостанок перед звільненням пан Касько розповів журналістам, що за останні тижні він та його колеги зробили максимум, аби європейські санкції проти колишніх чиновників Віктора Януковича збереглись і арешт активів продовжився ще на рік.

“Все, що ми могли зробити для збереження санкцій – зроблено. Якщо до 5 березня слідство не допустить чергових провалів, надія на збереження санкцій на наступний рік зберігається”, – додав Віталій Касько.

Провал реформи місцевої прокуратури

В інтерв’ю ВВС Україна Віталій Касько гостро критикував реформу місцевих прокуратур, під час якої жодної людини поза системи не призначили на посаду керівників нових місцевих прокуратур.

За його словами, це викликало різку негативну реакцію західних партнерів, які фінансували реформу.Реформа місцевих прокуратур провалена, жодного із зовнішніх кандидатів генпрокурор не призначив керівником місцевої прокуратури Віталій Касько, заступник Генпрокурора

“Наскільки мені відомо, планів фінансувати подальші конкурси в регіональні прокуратури у західних партнерів немає”, – заявив тоді пан Касько.

Він назвав провал цієї реформи ще однією причиною своєї відставки.

“Реформа місцевих прокуратур провалена, жодного із зовнішніх кандидатів генпрокурор не призначив керівником місцевої прокуратури”, – додав сьогодні Віталій Касько.

Хоча пан Касько вирішив піти з органів і облишити боротьбу з корупцією, поки що він висловлює надію на ефективність роботи нових антикорупційних органів – Антикорупційного бюро та спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я