Новини Заробіток на каналізації як черговий механізм обкрадання вінницької громади

Заробіток на каналізації як черговий механізм обкрадання вінницької громади

510
0

Перекласти на кишені громадян власний обов’язок зі здійснення капітального ремонту та оновлення комунікаційної мережі намагається міська влада Вінниці.

Перекласти на кишені громадян власний обов’язок зі здійснення капітального ремонту та оновлення комунікаційної мережі намагається міська влада Вінниці. Попри чітко прописані в законодавстві обов’язки підтримувати в належному стані житловий фонд та регулярно ремонтувати комунікаційні систем ласі до чужих коштів чиновники вигадали хитрий механізм «спів фінансування», який передбачає внесення власних коштів вінничан в здійснення ремонту. І це попри те, що мешканці сплачують комунальні платежі в яких вже передбачено здійснення подібних заходів. Причому внесок людей встановлено на рівні від 30% до 50% від кошторису визначених робіт.

Вже з першого погляду городян здивували ставки «співфінансування», які вочевидь з власної голови витягнули представники влади, адже жоден закон не говорить про необхідну долю участі громадян в прокладанні комунікаційних мереж чи проведенні будь-яких інших видів робіт. А прості розрахунки членів Незалежної профспілки «Голос народу» доводять, що через механізм завищення реальної вартості робіт на 25%, 35% і навіть 50%, доля особистого внеску громадян суттєво зростає та становить від 75% до 100%. У чому ж тоді робота міської влади, спитаєте ви?

Цікавим видається й той факт, що міська влада нахабно дискримінує мешканців приватного сектору вимагаючи від них ще більшої фінансової участі на рівні 50% (!) від вартості робіт ніж від мешканців багатоповерхівок, тим більше що всі ми пам’ятаємо як в телешоу Савіка Шустера від 3 червня 2011 р. вінницький міський голова нахвалюючи сумнівний досвід співфінансування говорив лише про 3 – 5 %, як необхідний внесок з боку мешканців потрібний мовляв для того «аби люди цінували працю і вкладені владою кошти». Тож де тоді правда, і на якій підставі міські можновладці вимагають з нас всупереч закону сплачувати від 30% до 50% вартості капітальних ремонтів, які зобов’язані проводити комунальники?

А це як виявляється величезні кошти. За словами голови Асоціації органів самоорганізації населення Вінницької міської ради Наталії Панчук в 2009 р. було залучено 484 тис. грн. , коштів мешканців, в 2010 р. – 950 тис., а в цьому році вже зібрано 1 млн. 600 тис. гривень і це лише з приватного сектору м. Вінниця!

Вартість такого «задоволення» як каналізація оцінюється в 5000 гривень з кожного домоволодіння, та ще 2000 гривень коштує підключення до будинку кожного окремого господаря. Втім, враховуючи фантастичні кошториси інших видів робіт вінницьких комунальних служб, ці 7000 гривень з кожного господаря виглядають досить помірно. Тим більше, що за словами Сергія Кушніра (директора департаменту житлового господарства міської ради) лише на 8% від потреби має можливість профінансувати міський бюджет капітальний ремонт будинків. Але куди ж тоді діваються гроші та чому вінничани повинні сплачувати позахмарні рахунки за комунальні послуги, він не пояснює.

 Максим Волосевич

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я