На голову Новини Закон про спецконфіскацію важливий, але небезпечний, – економіст

Закон про спецконфіскацію важливий, але небезпечний, – економіст

106
0

Держава повинна мати механізми, щоб повернути майно, яке було розграбоване. Однак, з огляду на специфічну судову систему України, потрібно розуміти, що спецконфіскація може стати небезпечним механізмом. Читайте більше тут: 

Таку думку висловив економіст Борис Кушнірук у прямому ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі “Zik“.

«З одного боку, закон про спецконфіскацію виписаний таким чином, що його все ж таки можна застосувати проти тих, хто здійснював пограбування країни за часів Януковича. У той же час частина депутатського корпусу та експертного середовища налаштована більш обережно та скептично, адже вважає, що ми закладаємо цим законом практику позасудової конфіскації. А це становить небезпеку у майбутньому. Тобто цей механізм може бути застосований не тільки проти тих, хто справді грабував країну, але й може бути використаний як інструмент для знищення опонентів, зокрема, фінансово», – пояснив експерт.

Натомість, враховуючи те, що судова система в Україні і досі не реформована, судові процеси щодо тих, хто підпадатиме під дію цього закону, будуть проведені на користь чинної влади.

«Уявіть собі, що до влади прийшли політики, які зараз перебувають в опозиції. Вони почнуть тиснути на своїх опонентів, частина із яких буде, можливо, переховуватися за кордоном. У такому випадку може прийматися рішення про конфіскацію їхнього майна. Тобто, фактично, з’являється можливість «віджимати» майно, – зазначив Борис Кушнірук.

Експерт каже, що особисто підтримує закон про спецконфіскацію, однак розуміє і аргументи тих, хто проти його ухвалення. Адже з погляду загальної стратегії та того, яким чином будуть регулюватися подібні стосунки, закон справді є небезпечним.  

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я