Політика Західна преса про війну в Україні: чи воює США проти росії, чому...

Західна преса про війну в Україні: чи воює США проти росії, чому не всі британці однаково лояльні та як Захід сприймає територіальні зазіхання путіна

345
0

The Guardian: Пентагон забезпечує Україну розвідданими, що в москві називають прямою участю США у війні.

02.08.2022

рф стверджує, що Вашингтон бере «безпосередню участь» у війні та передає розвіддані, і це, мовляв, призводить до «масової загибелі мирних жителів» на Донбасі та в інших окупованих регіонах.

Адміністрація Байдена надала вже понад $8 млрд на безпекову допомогу Україні після вторгнення росії, включаючи останній транш на $550 млн. Але рішуче заперечує, що є учасником конфлікту чи воює проти рф.

Коментарі кремля з’явилися після інтерв’ю Telegraph, яке дав виконуючий обов’язки заступника голови військової розвідки України Вадим Скібіцький. Він сказав, що американські артилерійські системи великої дальності HIMARS були надзвичайно ефективними в знищенні російських складів палива та боєприпасів. І визнав, що перед ударами проводилися консультації між представниками американської та української розвідок, щоб Вашингтон міг перевірити та, якщо необхідно, накласти вето на конкретні цілі.

Наразі США передали Україні 16 систем HIMARS. Цього тижня прибуло ще чотири. Президент Зеленський вважає, що вони уповільнили просування росії на сході та півдні та завдали значної шкоди ворожим операціям. Високоточна артилерія, надана США, ймовірно, зіграє ключову роль у можливому українському контрнаступі на Херсон.

The Times: Колишні британські політики добре транслюють кремлівські меседжі.

 02.08.2022

Колишній лідер Лейбористської партії Британії Джеремі Корбін під час виступу на ліванському телеканалі al-Mayadeen, близькому до руху «Хезболла», заявив, що Захід повинен припинити надсилати зброю в Україну. Мовляв, це лише «затягне та загострить» конфлікт.

Його нещодавня стаття під назвою «Уроки В’єтнаму для України» доводила, що конфлікт був спровокований тим, що США встановили в Києві прозахідний уряд, а українські військові стали «гарматним м’ясом» для геополітичних цілей США: «У 2014 році США зіграли важливу роль у просуванні державного перевороту в Україні, який повалив демократично обраний уряд, що призвело до відділення Криму та громадянської війни на сході України».

Корбін сказав, що це «добре», що Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН, відвідав москву цього року. «Добре, що Антоніу Гутерреш поїхав до москви для того, щоб поговорити про Маріуполь. Я вважаю, що ООН повинна займати в цьому центральне місце. Якщо ООН не може домовитися про якесь припинення вогню, тоді залучіть когось іншого, хто може. Приміром, Африканський Союз або Лігу арабських націй.

The Washington Post: росіяни втрачають ініціативу, а українці її набувають.

 28.07.2022

Російські війська не досягли значних територіальних здобутків після того, як 2 липня українці відступили з міста Лисичанськ на сході країни. Відступ дав росії повний контроль над Луганською областю, і це стало єдиним значущим стратегічним успіхом росії після її відступу з території навколо Києва в квітні.

Відсутність прогресу можна пояснити такою собі «оперативною паузою», оголошеною росією після захоплення Лисичанська. Чимало західних чиновників і аналітиків підозрюють, що росіяни близькі до того, щоб вичерпати свої можливості для подальших територіальних здобутків, оскільки їхня виснажена армія протистоїть українським силам із новими можливостями.

«Схоже, що здатність росіян рухатися вперед падає, – сказав Філліпс О’Браєн, професор стратегічних досліджень Університету Сент-Ендрюс у Шотландії. – Я не бачу, щоб вони могли просунутися на Донбасі».

Втім масштабна призовна кампанія триває по всій росії, щоб компенсувати величезні втрати в особовому складі. Тим часом українська армія має шанс перехопити ініціативу, скориставшись перевагами в дальності та точності західної артилерії, зокрема американськими артилерійськими системи HIMARS.

Зараз росіяни втрачають ініціативу, а українці її лише набувають. Одним із ключів для цього є HIMARS. Вони дають українцям можливість наносити удари далеко за лінією фронту з високим ступенем точності. Українці вже скористалися цим, щоб знищити понад 100 важливих цілей, включаючи командні та контрольні центри, місця зберігання боєприпасів і логістику.

«Українці змінили характер конфлікту своєю здатністю атакувати в тилу ворога, – сказав О’Браєн. – У найближчі кілька місяців ми побачимо, що ініціатива повернеться до українців».

Наносячи удари по центрах управління, Україна виводить зі строю офіцерів і командирів. «З того, як росіяни воюють, ми знаємо, що їм потрібен хтось, хто б давав команди. І коли ви зможете вбити цих людей, то заморозите війська загалом», – пояснив американський чиновник.

Хоча HIMARS зменшили здатність росії просуватися, вони не допоможуть Україні отримати територіальні здобутки, сказав Лі, колишній офіцер піхоти Корпусу морської піхоти США. Це більше залежатиме від здатності України виділити достатню кількість живої сили, звичайної артилерії та боєприпасів, щоб відкинути російські війська. Адже росія все ще зберігає загальну чисельну перевагу.

Є певне занепокоєння щодо того, чи зможе Захід продовжувати постачати українцям необхідну кількість боєприпасів для їхньої артилерії, зокрема для HIMARS. Цю стурбованість повторив минулого тижня голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк А. Міллі під час брифінгу з журналістами. «Але наразі в нас все гаразд», – сказав він.

Berliner Zeitung: Білий дім буцімто втрачає довіру до Зеленського.

 03.08.2022

Том Фрідман з New York Times, один із впливових американських журналістів, заявляє, що уряд США має величезні проблеми з президентом України Зеленським: «У приватній розмові офіційні особи США набагато більше стурбовані керівництвом України, ніж вони визнають офіційно. Між Білим домом і президентом України Зеленським існує певна недовіра».

Представники розвідки США на початку червня вже скаржилися, що Київ їх не інформував належним чином про те, що відбувається в країні, зазначила Бет Саннер, колишній високопоставлений співробітник розвідки.

Трохи пізніше в НАТО забили на сполох і сказали, що частина наданої союзниками техніки, очевидно, потрапляє не на фронт, а на міжнародний чорний ринок. Представник Республіканської партії Майкл Уолтс заявив, що без більш прямого контролю довіра конгресу до 40-мільярдної програми зброї та допомоги Україні впаде. «Заради прозорості нам потрібно знати, куди йдуть ці речі», – наголосив він.

Том Фрідман вважає, що війна в Україні все ще може стати проблемою для платників податків США – і що український президент, якого багато ЗМІ прославляють як героя свободи, може раптом стати проблемою.

The Economist: росія в полоні фашизму.

28.07.2022

Хоча в москві не проходять факельні ходи та напівсвастичний знак «z», що символізує підтримку війни, зустрічається рідко і штурмовики не влаштовують погромів, росія, поза сумніву, знаходиться в полоні фашизму, який вона ретельно приховує за кампанією зі знищення «нацистів» в Україні.

кремль побудував культ особи навколо путіна та культ мертвих навколо Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років. Проте 10 років тому популярність путіна почала падати. Він відповів, спираючись на фашистське мислення, яке знову виникло після розпаду СРСР.

Дехто на Заході хоче повернутися до звичайного життя після закінчення війни, але справжнього миру з фашистською росією бути не може.

Для України це означає тривалу війну. Метою путіна є не лише захоплення території, а й придушення демократичного ідеалу, який процвітає в Україні, та її почуття окремої національної ідентичності. Він не може дозволити собі програти.

Навіть якщо буде припинення вогню, він має намір довести Україну до краху, із новим застосуванням сили, якщо це необхідно. Поки що він перемагає.

Що таке російський фашизм? Росіяни, що позбавлені свободи волі та бояться влади, шукають компенсації в уявній помсті ворогам, призначеним державою. Фашизм передбачає вистави, пронизані культом справжнього насильства. У всіх його різновидах це характеризується тріумфом волі над розумом.

У своєму останньому інтерв’ю за кілька годин до смерті (лютий 2015, – Mind) Борис Нємцов попередив: «росія стрімко перетворюється на фашистську державу, маючи пропаганду за зразком нацистської Німеччини та ядро штурмових бригад. І це лише початок».

У 1930-х роках Вальтер Беньямін, німецький культурний критик у вигнанні, аналізував фашизм як виставу. «Логічним результатом фашизму є впровадження естетики в політичне життя», – писав він. Ця естетика була розроблена, щоб витіснити розум, і її кінцевим вираженням була війна.

Сьогодні два обличчя війни на телебаченні – Володимир Соловйов та Ольга Скабєєва – це карикатури на нацистських пропагандистів. Вони проєктують ненависть та агресію. Вони та їхні гості звинувачують Захід у тому, що він оголосив війну росії, і театрально благають путіна перетворити Захід на попіл, застосувавши потужність ядерного арсеналу.

Опитування «Левади», проведене на замовлення «Комітету проти тортур», показало, що 10% населення росії колись зазнавали катувань з боку правоохоронних органів. Існує культура жорстокості. Близько 30% росіян вважають, що тортури повинні бути дозволені. Домашнє насильство в росії більше не є злочином. У перший тиждень війни протестувальники зазнавали принижень і сексуального насильства в камерах поліції.

Звірства, вчинені російською армією в Бучі та інших окупованих містах, – це не просто воєнні ексцеси чи падіння дисципліни, а особливість армійського життя.

Відродження фашизму у 2021–2022 роках відбулося після зниження легітимності путіна, протестів проти отруєння та арешту лідера опозиції Навального та зростання відчуженості молодих росіян, які менш сприйнятливі до телевізійної пропаганди та більш відкриті до Заходу. Для них путін – старіючий, мстивий і корумпований стариган, у якого був таємний палац, як описав це фільм Навального у 2021 році. путіну потрібно було знову підняти лояльність до себе, і це сталося коштом України.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я