На голову Новини "Юра що, ніндзя чи джедай?" – адвокат Хорта про кількість "потерпілих" правоохоронців...

"Юра що, ніндзя чи джедай?" – адвокат Хорта про кількість "потерпілих" правоохоронців (ФОТО) (ВІДЕО)

112
0

 Вчора на черговому судовому слуханні Юрію Хорту-Павленку пред’явлено підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 294 Кримінального Кодексу України — організація масових заворушень, які караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.


 Вчора на черговому судовому слуханні Юрію Хорту-Павленку пред’явлено підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 294 Кримінального Кодексу України — організація масових заворушень, які караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

 

2015204114243

 

Напередодні 19-ом правоохоронцям були вручені повістки на суд. П’ятеро з них наразі перебувають у зоні АТО, в якості потерпілих прийшли лише 14. Та у приватних розмовах, не на диктофон, хлопці розповідають, що Хорта під час сутичок шостого грудня вони навіть не бачили. Мовляв, він їх не бив, а на суд прийшли за викликом повістки. Кілька з них обіцяли більше не свідчити проти Павленка.

 

Захищали Хорта два адвокати: столичний Олексій Бонюк та місцевий Валерій Палій. До цього інтереси Хорта в залі суду представляли юристи Стрільченко, Курнаєва, Чубенко.

 

– Головне моє завдання — звільнити Юру. Про те, на якій підставі перекваліфікували обвинувачення, я навіть знати не хочу. Захисту не надали матеріали справи, порушивши норми чинного законодавства України. Мій підзахисний має право знати, у чому його обвинувачують. У нас що зараз? Інквізиція? "Масові заворушення", які йому шиють, це сміття. В суді близько 20 правоохоронців, які є ніби-то потерпілими від нього. Юра що, ніндзя чи джедай якийсь? – міркував напередодні слухання Олекій Бонюк.

 

Адвокат вкотре надав суду зобов’язання п’яти народних депутатів України, клопотання про допит восьми свідків з боку мітингувальників. А також клопотання про зміну запобіжного заходу на такий, що не пов’язаний із триманням під вартою, та власні письмові пояснення про те, що жодних підстав для того, аби призначати цю судову справу до судового розгляду, немає.

 

Прокурор Совгира говорив про відсутність підстав для закриття кримінального провадження.

 

Захистом було заявлено про відвід прокурора, оскільки Совгира є "маріонеткою влади" (на думку Валерія Палія). Суддя це клопотання не задовольнила.

 

Також на суд прийшли представники юридичного відділу комунального підприємства Вінницької транспортної компанії із заявою по факту затримки транспорту протягом чотирьох годин шостого грудня 2013 року, і нанесення збитків підприємству в розмірі 19 тисяч гривень. Про пошкодження майна заявили представники Вінницької обласної державної адміністрації та Вінницької обласної ради.

 

– Я прибув у суд із думкою про те, що має розглядатися питання про тримання під вартою, а прибуваю на підготовче засідання. Шостого грудня я взяв участь у акції, жодних доказів проти себе не бачу. Мені інкримінують застосування петард? Це зброя масового знищення? Восьмого грудня мене викрадають працівники міліції, називають мене «дружище». Та я їм не «дружище», я – громадянин України. Вони не пред’явили жодних документів, доставили мене в міліцію, а потім заявили, що я прийшов у відділок самостійно. І після цього ви говорите про верховенство права та перемогу Революції Гідності? Покійний Сашко Капінос вірив у те, що ми прийшли змінити державу, я стояв з ним пліч-о-пліч на Майдані. Хіба він помер за те, аби я зараз стояв у цій клітці? Щоб мене охороняли люди, які стріляли у майданівців? Я наноситиму собі тілесні ушкодження, але я не буду більше перебувати у цій клітці. Якщо мене не буде звільнено з-під варти, я звертатимусь у міжнародні інституції, аби звернути уваги на кричуще беззаконня, що відбувається у місті Вінниця. Це кримінальне провадження існує лише у свідомості прокурора та жменьки злодіїв, які разом із ним це провадження сфальсифікували, – говорив Хорт з-за ґрат.

 

Суддя Ірина Курбатова рішенням іменем України продовжила арешт Юрія Павленка ще на 60 діб, до шостого квітня 2015 року.

 

– Агресивна поведінка Павленка до вказаних осіб та спроба завадити поданню позову, висловлювання на адресу потерпілих є доказом тиску на зазначених осіб та методами незаконного впливу на них, що переконує суд у наявності визначених законом ризиків, – зачитала суддя Вінницького міського суду.

 

Сам Хорт після судового засідання у розмові з пресою з-за ґрат сказав, що йому було відомо про те, що його не випустять на волю п’ятого лютого.

 

– Визначені 60 діб — це не завершення історії. Це може зятягнутися на роки, десь так до року 2016. Доки буде цей режим, доти я сидітиму.

 

2015204102105
2015204102134
2015204113049
2015204114146
2015204114243
holovna1
2015204114510
2015204172653
IMG 7916
IMG 7926
IMG 7949
IMG 7955
IMG 7975
IMG 7986
IMG 7989
Фото Людмили Кліщук та Вадима Козловського

 

 

Источник: vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я