Економіка Європа хоче вдвічі збільшити обсяги експорту української електроенергії вже цього тижня

Європа хоче вдвічі збільшити обсяги експорту української електроенергії вже цього тижня

123
0

Україна може допомогти Європі компенсувати обсяги російського газу, від якого ЄС довелось відмовитись, експортом української електроенергії. Відповідне рішення підтримують всі держави члени ЄС.

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з очільником правління європейської мережі ENTSO-E Іоакімом Ванзетта та генеральною секретаркою мережі Сонею Твохіг в рамках робочої поїздки до Брюсселя.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Зазначається, що сторони обговорили шляхи зміцнення європейської енергетичної безпеки з огляду на газовий шантаж ЄС з боку Росії та війну в Україні.

Галущенко, зокрема, підкреслив, що з огляду на вчорашнє рішення ЄС скоротити на 15% споживання російського газу, Україна може допомогти Європі компенсувати відповідні обсяги за рахунок збільшення експорту української електроенергії. Зазначається, що це підтримують всі, без виключення, держави члени ЄС.

Своєю чергою, керівництво ENTSO-E зазначило, що експорт планується збільшити вже найближчим часом. Вже цього тижня його обсяг стане вдвічі більшим, далі зростання продовжиться. Крім того, у ENTSO-E наголошують, що зростання обсягів експорту має відбуватися поступово, зважаючи на технічні протоколи забезпечення стабільності роботи енергосистеми.

“Українська сторона в свою чергу переконана, що в умовах війни, яку рф веде не тільки проти України, а і всієї Європи, рішення мають ухвалюватися якомога швидше. Адже українська енергосистема вже довела свою стійкість”, – йдеться у повідомленні Міністерства.

Зазначимо, Євросоюз не має наміру обмежувати співпрацю з Україною лише питаннями природного газу або електроенергії. Вже невдовзі буде укладений меморандум про співробітництво в галузі відновлюваних, або “зелених” газів. Це саме той ринок, що буде розвиватися в Європі, він надає чудові нові можливості для України бути успішним торговельним партнером ЄС на наступні роки.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я