На голову Новини ЄС ухвалив рішення, коли запрацює безвіз для України

ЄС ухвалив рішення, коли запрацює безвіз для України

132
0

Безвізовий режим для України та Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення “безвізу”, узгодження якого зараз завершується.

Таке рішення ухвалене комітетом постійних представників кран-членів ЄС в четвер, повідомляє gazeta.ua.

“17 листопада Комітет постійних представників (Coreper) узгодив, від імені Ради ЄС, позицію для переговорів щодо лібералізації візового режиму для України. Він підтвердив пропозицію Комісії надати для безвізового в’їзду для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС, на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду. Рада вважає, що набуття чинності лібералізації візового режиму для України відбудеться одночасно із набуттям чинності нового механізму призупинення безвізового режиму”, – вирішив комітет.

Україна отримає безвізовий режим одночасно з Грузією, щодо кої таке рішення вже було схвалене раніше.

Призупинення безвізового режиму буде можливе в разі, якщо міграція з окремої країн різко зросте і залишатиметься аномально високою протягом значного періоду.

“Надавши зелене світло цьому рішенню, Рада ЄС продемонструвала свою прихильність безвізовому режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги Плану дій візової лібералізації були виконані. Справжні реформ і слід заохочувати”, – заявив Петр Яворчик, представник словацького головування в ЄС.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко здав свій дипломатичний паспорт до надання Україні безвізового режиму. Такий піар-хід зробив у вівторок на засіданні ВР.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я