На голову Новини Яценюку запропонували очолити Нацбанк

Яценюку запропонували очолити Нацбанк

118
0

Прем’єр-міністр отримав спокусливу пропозицію, яка дозволяє йому зберегти владу і уникнути народного гніву

Наближення місцевих виборів змушує керівництво країни серйозно замислитися над давно обіцяними кадровими перестановками в Кабінеті міністрів України. Цілком вірогідно, що переформатування уряду вже найближчим часом розпочнеться з замыни його керівника. За даними “ДС”, прем”єр-міністр Арсеній Яценюк вже отримав від Банкової пропозицію покинути свою посаду в обмін на крісло голови Національного банку України. І якщо політик погодиться на таку умову, то його партія “Народний фронт” отримає певну квоту місць в спільних з БПП виборчих списках на майбутніх виборах до органів місцевого самоврядування, повідомляє dsnews.ua

Черговий сплеск інформаційної активності Яценюка в останні дні тільки підтверджує дані про отриману ним пропозицію, якими володіє “ДС”. Зокрема, Арсеній Петрович активно виступає за формування в Україні контрактної армії, доручає врятувати сусідню Польщу від енергетичного дефіциту та розслідувати допуск офшорів до розробки Чорноморського шельфу. Але, що найцікавіше, прем”єр-міністр раптом почав дуже активно цікавитися питаннями, які раніше не помічав, наприклад, пошук активів 56 збанкрутілих банків та наведення порядку у Фонді гарантування вкладів. Виглядає на те, що Яценюк дійсно приглядається до нового крісла.

Планується, що після відставки Арсенія Петровича, його місце займе Наталія Яресько. Крім того, у разі згоди Яценюка на перехід в НБУ, його політична сила – “Народний фронт”, який сьогодні не дотягує в рейтинг партій і до 5%, отримає право делегувати своїх кандидатів у спільні виборчі списки з БПП на майбутніх місцевих виборах

Що власне пропонується лідеру “Народного фронту”? По-перше, це посада глави НБУ в обмін на посаду керівника уряду. По-друге, контроль того ж таки Фонду гарантування вкладів, який володіє майном на загальну суму в 240 мільярдів гривень. Що є доволі ласим шматком в період, коли вітчизняні банки складаються один за одним і ФГВ займається оформленням та виплатами найбільших за всю історію України компенсацій за депозитними вкладами. 

Натомість, планується, що після відставки Арсенія Петровича, його місце займе Наталія Яресько, яка нині, як відомо, керує міністерством фінансів. Крім того, у разі згоди Яценюка на перехід в НБУ, його політична сила – “Народний фронт”, який сьогодні не дотягує в рейтинг партій і до 5%, отримає право делегувати своїх кандидатів у спільні виборчі списки з БПП на майбутніх місцевих виборах. Що, по-суті, означає збереження “фронтовиків” на політичному плаву. В іншому випадку представники політичної сили керівника уряду ризикують не потрапити до місцевих рад взагалі. 

Чи погодиться Арсеній Яценюк на такий формат продовження співпраці у рамках владної команди – поки не відомо. Прем”єр взяв час на роздуми і зважує всі “за” та “проти”. І якщо на першій шальці терезів цих роздумів висить привабливий фінансовий ресурс, уникнення репутаційної відповідальності за провал роботи Кабміну та порятунок НФ, то на другій – втрата впливу у парламенті, часткова втрата команди та можлива тривала пауза в політичній кар”єрі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я