На голову Економіка Який сюрприз влада Гройсмана готує українцям?

Який сюрприз влада Гройсмана готує українцям?

16
0

Головна подія осіннього політичного сезону у Верховній Раді знаходиться в активній фазі… Депутати ВР із Кабміном ведуть активну роботу над держбюджетом-2019 – документом, який визначає долю всієї країни на наступний рік… То ЩО нам чекати?

18 жовтня 2018 Верховна Рада прийняла в першому читанні проект державного бюджету на 2019 рік.

Так, у четвер нардепи відправили документ на доопрацювання в Кабінет міністрів зі своїми пропозиціями. Тепер в уряді, враховуючи акценти Верховної Ради, повинні підготувати проект до другого читання. Однак, скаржиться ряд політиків, не всі ініціативи парламентаріїв були враховані. 

 Перш за все, цікавить оборонний бюджет.

Десять рядків. Як ми з вами оцінимо? Тут написано «підвищення обороноздатності» і 82 мільярди. Чи підвищилася обороноздатність або не підвищилася? 

Україна, у формуванні оборонного бюджету, необхідна брати приклад з США, де все описано детально. Написано, скільки грошей піде на озброєння, на яке озброєння, скільки цього озброєння буде закуплено. Тоді  можна оцінити, це правильно чи неправильно. А цей підготовлений Кабміном Гроймана проект держбюджету, неможливо оцінити…

Такий розпливчастий принцип у всьому бюджеті!!! Там немає ні програм, ні для чого ці гроші, ні деталізації, куди підуть ці гроші. В результаті вони, ясна річ,  розкрадаються! У нас така ситуація в корупції в великій мірі, тому що у нас немає детального бюджету…

Також серед мінусів документа депутати називають збільшення фінансування силовиків, недостатній бюджет «швидких», проблеми фінансової децентралізації. Деякі депутати  проект і зовсім назвали антисоціальним і бюджетом прокурорсько-поліцейської держави.

Не все так погано?
У свою чергу прем’єр-міністр  Гройсман вихваляється: «Той бюджет, який ми підготували, на сьогодні є збалансованим. Ми передбачили витрати і на Збройні сили України, на безпеку та оборону, і на освіту, і на медицину, і на децентралізацію, і на модернізацію інфраструктури, і на будівництво доріг ».

Однак, виправдовується  політик, важливим моментом наступного року є те, що ми повинні віддати понад 400 мільярдів гривень на погашення боргових зобов’язань.

інтрига зберігається
Так чи інакше, а документ відправився на доопрацювання в уряд, після чого Верховна Рада розгляне держбюджет-2019 у другому читанні. Тоді-то в сесійній залі, ймовірно, і розвернуться головні баталії. Все ж про головний фінансовий документ для країни на наступний рік йде мова. Так що, далі буде…

Ну а поки що результати “роботи” Гройсмана-Порошенка для України такі… ШОКУЮЧІ!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я