Економіка Як змінилася купівельна спроможність українців?

Як змінилася купівельна спроможність українців?

370
0

Прем’єр-міністр України Гройсман розповів про те, що реальна середня зарплата в по країні збільшилася на 15 відсотків значно випереджає інфляцію.

Ви цьому “рехформатору” ще вірите?

Парадокс інфляції і так званої статистичної середньої зарплати в нашій країні полягає в сильному розшарування доходів громадян…

Виводячи середнє між мільйонером і людиною, якій вистачає тільки на їжу, картина постає досить хорошою. Але людина з високим рівнем життя відчуває інфляцію в 2018 рік на рівні 2-3 відсотків, тобто трохи вище рівня девальвації гривні, а з низьким – 15-20 відсотків, так як на продукти йде 40-50% сімейного бюджету.

 Як насправді змінилася купівельна спроможність з початку цього року на продукти, які підлягають державному моніторингу. Для цього була взята середня зарплату в Україні з грудня 2017 – 8777 гривень за вересень – 9042 гривень і ціни на січень і жовтень. За десять місяців 2018 року купівельна спроможність населення знизилася на 22 продукти з 31:

Динаміка споживання продуктів виглядає так:

1. М’ясо, м’ясні вироби та риба. У жовтні цього року на середню заробітну плату в середньому по країні можна купити філе курятини на 9 кг, або на 9 відсотків менше, ніж у січні. Падіння споживання інших продуктів наступне: ковбаси варені на 7 кг, або 7 відсотків; риба морожена та курячі тушки на 6 кг, або відповідно на 5% і 4%; яловичина і свинина на 4 кг, або 5 відсотків. Купівельна спроможність на сало не змінилася.

2. Молочка. Зменшилася купівельна спроможність і по всьому молочних продуктах, за винятком вершкового масла. Масла українці собі можуть дозволити стільки ж, скільки і в січні. У жовтні на середню зарплату в середньому по країні можна було купити сметани на 6 кг менше, ніж в січні. Зменшення становить 4 відсотки. По молоку падіння становить 3 літри, або один відсоток, а по сиру – 1 кг (1 відсоток).
3. Хліб. Зменшення доступності торкнулося всіх видів хліба: батон -84 кг, або -10 відсотків, пшеничний хліб з борошна першого сорту -62 кг, або -10 відсотків, житній хліб -52 кг, або 9 відсотків, пшеничний хліб з борошна вищого сорту -43 кг, або 9%.

4. Овочі і фрукти. Цифри падіння купівельної спроможності українців у овочах взагалі жахливі. Виняток – картопля, на яку динаміка позитивна + 22 кг, або 2%. У жовтні на середню заробітну плату в середньому по країні можна купити лука на 670 кг менше, ніж в січні. Зменшення становить 44%. Зменшення в капусті становить 513 кг, або 29%, в моркви 474 кг, або 39%, в буряках 57 кг, або 5%.

5. Бакалія. По більшості круп і сипучих продуктів картина також сумна. У жовтні 2018 на середню заробітну плату в середньому в Україні можна купити пшона на 147 кг менше, ніж в січні. А це мінус 27%. Падіння спостерігалося в пшеничній муці на 105 кг, або 11%, в ячної крупі на 89 кг, або 10%, в крупі манної на 72кг, або 10%, в макаронних виробах на 44кг, або на 8%.
Тільки гречки, цукру, яєць і соняшникової олії ми можемо придбати в жовтні більше, ніж в січні на середньостатистичну зарплату. Збільшення становить: гречки на 126 кг, або 30%, цукру на 62 кг, або 11%, яєць на 49 десятків, або 15%, олії соняшникової на 3 літри, або 1%.

У грудні нас чекає висока інфляція – до 1,5%, але і середня зарплата може складати більше 10 тисяч гривень. У січні Укараїна відпочиває і розмір середньої заробітної зарплати різко падає і на рівень грудня вона вийде тільки в жовтні-листопаді наступного року.

Ну а поки що реальні “покращення” уряду Порошенка – Гройсмана такі:

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я